Rezultate te kerkimit per termin: +Virusi

Total: 4197
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.239Z

MERS virusi vdekjeprures

Të paktën 282 persona kanë humbur jetën nga virusi MERS, 100 më shumë nga çfarë mendohej në fillim. Shifra e re u publikua pas rishikimit të të dhënave nga spitalit prej kohës kur u shfaq virusi në vitin 2012. Zv/min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.446Z

Virusi Ebola larg Shqiperise

brbrShqiperia nuk cenohet nga virusi Ebola dhe deri tani nuk ka asnje person te prekur Ministri i Shendetesise Ilir Beqaj ka siguruar se personat qe vijne nga Afrika kryesisht ne rruge ajrore i nenshtrohen nje kontrolli te imtesishem nga aeroportet e vendeve transit Deri tani virusi Ebola ka shkaktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.314Z

Rreziku nga virusi Zika

brbrMe shume se 22 miliarde persona ne Ameriken Latine ate te Veriut Afrike Azine Jugore dhe Australi jetojne ne zona ku virusi Zika gjen terren dhe mund te perhapet me shpejtesi Alarmi eshte dhene nga nje grup prej 18 studiuesish te cilet kane publikuar nje artikull ne revisten shkencore britike e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.095Z

Virusi MERS pushton Arabine Saudite

0 Vazhdon e rritet numri i te prekurve nga virusi MERS ne Arabine Saudite Ministria e Shendetesise eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.060Z

Virusi godet Bankën Botërore

Banka Botërore bëri të ditur se një punonjës i saj në Uashington është prekur nga virusi H1N1. Në deklaratën për shtyp, Banka Botërore, pa përmendur emrin e punonjësit, theksoi se punonjësi kishte qenë në Meksikë gjatë datës 13-18 prill dhe është prekur nga virusi H1N1. Atij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.659Z

Virusi rrezikon centralin berthamor iranian

Mediat iraniane raportojne se agjencia berthamore po tenton te shkaterroje nje virus kompjuterik me te cilin eshte infektuar teknologjia e industrise berthamore Sipas tyre ka rrezik qe virusi te perfshije gjithe centralin berthamor Bushehr. Agjencia iraniane e lajmeve INSA njoftoi se ekspertet bert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.455Z

Zbulohet virusi qe shkakton mbipeshen

Transmetuar me 07042016 - 1328 Bazuar ne disa studime te fundit te bera ne SHBA hulumtuesit kane arritur ne perfundimin se obeziteti shkaktohet nga nje virus i cili sulmon indet dhe me pas i shumezon riprodhon ato Virusi si fillim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama