Rezultate te kerkimit per termin: +Virxhinias

Total: 531
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.730Z

SHBA,vetëdorëzohet autori i masakrës së Virxhinias

Dorëzohet Christopher Speight, autori i një masakre, i cili kishte vrarë 8 persona dhe më pas u fsheh për pak kohë në pyjet e Virxhinias, së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmin e bën të ditur CNN, që raporton se dhjetëra agjentë policie u përfshinë në një operacion kërki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.089Z

Publicisti Balliu takohet me kongresmenin e Virxhinias Xhim Moran

Publicisti Fahri Balliu gjatë qendrimit të tij në SHBA ka patur një takim edhe me kongresmenin Xhim Moran, përfaqësues i shtetit të Virxhinias në Dhomën e Përfaqësuesve. Kongresmeni Moran është interesuar më shumë për aktivitetin e zotit Balliu si njëri nga botuesit më të rëndës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.246Z

Prodhimi i vererave nje aktivitet ne rritje ne shtetin e Virxhinias

Kriza ekonomike i ka bere shume amerikane qe te ulin shpenzimet vitet e fundit. Nje nga artikujt ku amerikanet nuk kane kursyer ne kete  periudhe eshte vera. Megjithese shifrat nuk jane mbledhur ende per vitin 2010 Grupi per Informacionin per Pijet llogarit se konsumi i veres ne Shtetet e Bashkua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.899Z

SHBA qitesi i Virxhinias godet serish

Disa te shtena me arme zjarri jane qelluar kunder nderteses se rekrutimit te rojeve bregdetare te Woodbridge Virxhinia. Ne vendngjarje nuk ka te lenduar. Ky eshte incidenti i peste i ketij lloji ne Virxhinia ne ditet e fundit qitesi misterioz ka qelluar me pare ndaj nderteses se Pentagon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.989Z

SHBA: Për cilin kandidat do të votojë Virxhinia republikane?

Që prej vitit 1964, shteti amerikan i Virxhinias ka votuar vazhdimisht në zgjedhjet presidenciale për Partinë Republikane, por këtë vit ky shtet mund të votojë për kandidatin demokrat. Sipas anketimeve më të fundit, kandidati demokrat, Barak Obama, gëzon një mbështetje prej 6 për qin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.595Z

SHBA, 300 mijë banorë pa ujë të pishëm

Për të pestën ditë radhazi, 300 mijë banorë të qyetit Çarlston, të Virxhinias Perëndimore këtu në Shtetet e Bashkuara, kanë mbetur pa ujë të pishëm, pasi Lumi Elk është ndotur nga një rrjedhje kimike. Shkollat dhe bizneset janë ende të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.444Z

Një aeroplan rrëzohet mbi ndërtesa në Virxhinia

Të paktën gjashtë njerëz janë dërguar në spital, ndërsa tre të tjerë konsiderohen të zhdukur, pasi një aeroplan i Marinës amerikane është rrëzuar mbi një ndërtesë banimi në plazhin e Virxhinias, në Virxhini.Një ndërtesë raportohet të jetë djegur, ndërsa tjetrës i është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama