Rezultate te kerkimit per termin: +Visar +Zhitit

Meta: total 213 / total_found 213 / time 0.000 / keyword[0] visar / docs[0] 2070 / hits[0] 3203 / keyword[1] zhitit / docs[1] 223 / hits[1] 473 /
Cila është feja e Visar Zhitit?
  • 2015-02-23

Cila është feja e Visar Zhitit?

Nga Kosta Barjaba Kësaj pyetjeje të gjithë i janë përgjigjur në mënyrë të gabuar. Kjo ndodhi pasi emërimi i Visar Zhitit u shndërrua nga një çështje rutinore diplomatike, në një çështje të opinionit publik. Me këtë rast, një pjesë e shoqërisë shqiptare pati mundësinë të

La Stampa Visar Zhiti ne lufte me spektrin e Hoxhes
  • 2015-02-21

La Stampa Visar Zhiti ne lufte me spektrin e Hoxhes

e Shtune 21 Shkurt 20150927 am brbrMbi debatin per emerimin ambasador ne Vatikan shkrimi i plote ne La Stampa brKjo histori eshte ndalur ne nje kryqezim te pa bese mes politikes fese dhe poezise Po sepse protagonisti eshte nje prej poeteve me te rendesishem shqiptare Visar Zh

Nishani zbardh telefonatën me Ramën: Bërtiste dhe ofendonte!
  • 2015-02-21

Nishani zbardh telefonatën me Ramën: Bërtiste dhe ofendonte!

Kreu i shtetit tha dje se për shkak të moskonsultimeve të qeverisë me të për ambasadorët, Emiratet e Bashkuara Arabe kanë kthyer mbrapsh kredencialet e dekretit presidencial President, ka nisur me një luk të ri viti i ri për ju... Po, besoj më afër origjinalit. Ndonjë arsye? Thjesht

La Stampa: Zhiti në betejë me fantazmën e Enver Hoxhës
  • 2015-02-21

La Stampa: Zhiti në betejë me fantazmën e Enver Hoxhës

Visar Zhiti, nga burgu i regjimit komunist, në diplomacinë e vendit në demokraci. Tani, dikush nuk e do atë ambasador në Vatikan Nga Luigi La Spina Kjo histori ka ngecur mbi një kryq të pabesë, mes politikës, fesë dhe poezisë, sepse protagonist është një nga poetët më të rëndës

Nishani Rama i uleriti Presidentit se nuk dekretoi Zhitin
  • 2015-02-20

Nishani Rama i uleriti Presidentit se nuk dekretoi Zhitin

Transmetuar me 20022015 - 0855 Bujar Nishani PUBLICITET Presidenti Bujar Nishani ka qene i ftuar ne nje interviste mbremjen e djeshme ne emisionin Top Story te gazetarit Sokol Balla ku mes te tjerash ka folur edhe per biseden e

Flet Presidenti Nishani Rama fyerje dhe ulerima ne telefon
  • 2015-02-20

Flet Presidenti Nishani Rama fyerje dhe ulerima ne telefon

e Premte 20 Shkurt 20150817 am brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani denoncoi telefonaten me tone te ashpra dhe fyese te Kryeministrit Rama me te qe i kerkonte dekretimin e Visar Zhitit ambasador ne Vatikan I ftuar ne emisionin Top Story te gazetarit Sokol Balla Presidenti N

Londo Emri i Zhitit po perdoret te kishte filluar pune
  • 2015-02-20

Londo Emri i Zhitit po perdoret te kishte filluar pune

e Enjte 19 Shkurt 20151621 pm p classwp-caption-textBardhyl LondoSSSAbrASSAskush nuk po i ben nder Visarit emri i tij nderon ate qe e kandidoi Keshtu shprehet poeti Bardhyl Londo mbi debatin qe ka lindur se fundmi mbi propozimin e emrit te poetit Visar Zhiti si ambasador ne Seli