Rezultate te kerkimit per termin: +Vitali +Klishko

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.284Z

Boks, Klishko rrezon edhe shkembin Rahman

K.O teknik per Hasim Rahman, i cili eshte bere viktima e radhes se Vitali Klishko, mbajtes i gjerdaneve WBO e IBF. 6 raunde dhe 44 sekonda i kane mjaftuar kampionit absolut te peshave te renda ne boks, Vitali Klishko per te mposhtur kundershtarin e radhes, duke e konfirmuar veten ne maje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.932Z

Prej tri javesh ne Ukraine nuk ndalen protestat pro-europiane

Vazhdojnë ende protestat në shesh në Ukrainë. Tashmë prej më shumë se tre javësh me mijëra persona manifestojnë kundër vendimit të qeverisë për mosfirmosjen e marrëveshjes së asociimit me Bashkimin Europian, për tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.745Z

Politika ukrainase perpjekje per dialog pas dhunes ne protesta

Pas përplasjeve të dhunshme një natë më parë mes grupeve ekstremiste dhe forcave të rendit në kryeqytetin e Ukrainës, politika në vend ka vendosur të marrë në dorë situatën. Përfaqësues politikë po mundohen t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.504Z

Vazhdojne protestat ne Kiev manifestuesit marrin nen kontroll Ministrine e Agrokultures

Manifestuesit kundër qeverisë në Kiev kanë marrë nën kontroll ndërtesën e ministrisë së Agrokulturës, që ndodhet rreth 100 metra larg sheshit “Pavarësia” që është kthyer në simbol të manifestimeve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.116Z

Ukrainë, Parlamenti shkarkon presidentin Yanukovych. Lirohet nga burgu ish kryeministrja Yulia Tymoshenko

22-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSParlamenti u Ukrainës ka votuar për shkarkimin nga detyra të presidentit Viktor Yanukovych, si dhe për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare më 25 maj.Lajmin e bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare, sipas të cilave

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama