Rezultate te kerkimit per termin: +Vitamina +Anemia

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] vitamina / docs[0] 1267 / hits[0] 2400 / keyword[1] anemia / docs[1] 267 / hits[1] 439 /
Pediatrja Guçe: Ja kur duhet tiu jepni ose jo vitamina fëmijëve
  • 2017-04-12

Pediatrja Guçe: Ja kur duhet tiu jepni ose jo vitamina fëmijëve

Në fushën e mjekësisë është duke ndodhur një lloj ndryshimi pozitiv ku thënia e vjetër  e Hipokratit  forcat natyrale brenda nesh janë shëruesit tanë të vërtetë’,  po fillon të marrë kuptimin dhe vendin e duhur. Thuhet shpesh herë që është më mirë të parandalosh se s

Mielli serb gjunjëzon industrinë shqiptare, e pasigurt çfarë po konsumojmë
  • 2017-02-26

Mielli serb gjunjëzon industrinë shqiptare, e pasigurt çfarë po konsumojmë

Industria vendase e blojës po punon me 40% të kapacitetit aktualisht, për shkak se mielli serb pa standarde që po importohet nga Kosova po konkurron me çmime qesharake. Administratorët e fabrikave Bloja dhe Atlas japin alarmin se po punojnë me humbje dhe siguria ushqimore po cenohet rëndë.

Vuani nga anemia Ja cfare duhet te konsumoni cdo mengjes
  • 2017-01-16

Vuani nga anemia Ja cfare duhet te konsumoni cdo mengjes

p styletext-align justifyJa cfare duhet te konsumoni cdo mengjes per te luftuar aneminebrbr p styletext-align justifyLNGU I MAJDANOZITbr Majdanozi eshte bime e zakonshme perberesit e te cilit kane vlera ne mjekesine alternative dhe ne gatim shte i pasur me hekur por edhe me vitamina dhe antioksidues

Parandaloni dhe trajtoni anemine me keto lengje natyrale
  • 2016-07-29

Parandaloni dhe trajtoni anemine me keto lengje natyrale

Transmetuar me 29072016 - 0805 Nese deshironi qe ta trajtoni anemine dhe po ashtu te ndiheni me energji si kurre me pare gjate gjithe dites atehere keto lengje duhet te jene te parat qe i pini ne mengjesbr br Lengu i majdanozitbr br br br Majdanozi es

Pese semundjet qe mund ti luftoni me bokolin
  • 2016-05-13

Pese semundjet qe mund ti luftoni me bokolin

Transmetuar me 12052016 - 1709 Brokoli eshte jo vetem e shijshme per tu gatuar por per shkak edhe te vlerave ushqyese qe permban Ne menyre te vecante brokoli keshillohet ti shtohet listes se ushqimeve pasi ndihmon ne heqjen e radikal

Qumeshti i devese dobi qe sua merr mendja
  • 2016-04-15

Qumeshti i devese dobi qe sua merr mendja

Transmetuar me 15042016 - 1203 Qumeshti i devese konsiderohet ushqimi baze i beduineve te shkretetires te cilin e konsiderojne qumeshtin me te mire qe ekziston Qumeshti i devese ndryshon per nga dobite dhe perberja e tij ne varesi te

Pese arsye pse duhet te hani limon
  • 2016-03-08

Pese arsye pse duhet te hani limon

Transmetuar me 07032016 - 2042 Keto jane pese perfitimet shendetesore qe ju vijne nese konsumoni limonin Ai eshte i pasur me vitaminen C dhe mbron nga disa semundjebr br 1 Vitamina C br br Limonet jane shume te pasur me vitami