Rezultate te kerkimit per termin: +Vithkuq

Total: 315
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.854Z

Vithkuq kisha e manastire

brbrNe 24 lagjet e fshatit Vithkuq te Korces pese shekuj me pare u ndertuan po kaq Kisha dhe dy Manastire Sot nje pjese e tyre jane demtuar nga koha e gjate dhe kane nevoje per restaurim Kjo eshte kisha e Shen Pjetrit nje nga asetet me me vlere te trashegimise tone kulturore Muret jane plasaritur nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.026Z

Gjenden të ngrirë dy të rinjtë në fshatin Vithkuq

SHKRUAN: Irena Vreto 26-02-2011 09:59Korçë- Ka përfunduar me një fund të lumtur historia e dy të rinjve që kaluan më shumë se 12 orë në dëborë. Dy të rinj nga fshati Vithkuq në rrethin e Korçës kanë dashur të shkojnë te disa të afërmit e tyre në një tjetër fshat në rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.968Z

Vithkuq, gjenden të ngrirë dy të rinj

Dy të rinj janë gjetur të ngrirë nga temperaturat e ulëta në fshatin Vithkuq, të Korçës. Të rinjtë, 17 dhe 18 vjeç, kanë ndenjur të bllokuar gjithë natën nga bora. Aktualisht ata gjenden në spital, ku një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.968Z

Vithkuq gjenden te ngrire dy te rinj

Dy të rinjë janë gjetur të ngrirë nga temperaturat e ulëta në fshatin Vithkuq, të Korçës. Të rinjtë, 17 dhe 18 vjeç, kanë ndenjur të bllokuar gjithë natën nga bora. Aktualisht ata gjenden në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.715Z

Vithkuq aty ku fadromisti peseistnuk kontraktohet nga Prefekti

Duke ikur per ne Korce eshte shume e vertete. Rruget nacionale jane te hapura. Qyteti i Korces ne brendesi i ka te pastruara pothuajse ne pjesen me te madhe rruget. Kalimi i automjeteve behet lirshem dhe situata eshte ndihmuar edhe fale kohes se mire dhe temperaturave me te larta te javes se fundit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.726Z

Qiratë dhe blerja e tokës, TAP takon banorët e fshatit Shtyllë në Vithkuq

KORCE - TAP po vijon takimet derë më derë me pronarët e tokave nëpër të cilat do të shtrihet gazsjellësi, me qëllim fillimin e negocimeve për kushtet e blerjes dhe të marrjes së tyre me qira. Pas takimeve me banorët e fshatit Pilur në Devoll, kontaktet kanë vijuar sot në fshatin Sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.105Z

Restaurohet Manastiri i Shën Pjetrit në Vithkuq

TIRANË, 9 Shtator / ATSH / - Një ndër 18 monumentet kulturore dhe historike të Vithkuqit, kisha madhështore e njohur si Manastiri i Shën Pjetrit, i është nënshtruar së fundmi proçesit të restaurimit.Lajmin e bën me dije Drejtoria rajonale e Kulturës Kombëtare-Korçë, e cila sqaron se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama