Rezultate te kerkimit per termin: +Vitit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.434Z

Formacioni i vitit

Si çdo fundvit, edhe kësaj radhe Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA), e ka zgjedhur ekipin më të mirë të vitit 2009, të votuar nga asociacioni i futbollistëve profesionist, FIFpro. Në njëmbëdhjetëshin më të mirë të vitit, të publikuar me 21 dhjetor, katër futbollistë vij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.356Z

WBF:Ylli Ndroqi,promotori i vitit,boksieri i vitit Kreshnik Qato

Federata Botërore e Boksit vlerëson Ylli Ndroqin si promotor të vitit për 2008-ën në Evropë. Po sipas kësaj Federate boksieri i vitit shpallet boksieri shqiptar Kreshnik Qato. Federata Botërore e Boksit ka shpallur si ndeshje të vitit, ndeshjen mes Kreshnik Qatos dhe boksierit Vitor Sa. Yl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.791Z

Baksuzi i vitit

Nga Express më 31 dhjetor 2010 në ora 09:45 Albert Bunjaku ka qenë baksuzi më i madh i vitit, ndër sportistët kosovarë. Pas fillimit fantastik të eksperiencës me Nurnberg, sezoni i dytë i tij në Bundesligën gjermane ka qenë i pafat. Në fakt, 27-vjeçari, në pjesën e parë të vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.403Z

Burrat e vitit

Ca shishe të Johnny Walker Whiskey, një dokumentar për “rakinë”, e cila sot përdoret në të gjithë botën dhe krijuesin e saj dhe me një atmosferë tipike mashkullore, kanë shënuar dhënien e çmimeve për burrat më të suksesshëm të vitit 2009. Me muzikë klasike dhe me vepra t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.962Z

Mbrojtësit e vitit

Mbrojtësit luajnë rol të rëndësishëm në fushë. Siguria e tyre ua mundëson ekipeve të tyre që të nisen me siguri në sulm, me vetëdijen se, nëse e humbin topin, është dikush prapa tyre që spastron gjithçka. Këtë fat e kanë Man Utd, Milan, Man City, Inter e Bayern, që kanë prapa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.712Z

Kreshniku i Vitit

Share Fejzi HAJDARI Gazeta Lajm, Maqedoni Për ta shpallur Personalitet të Viti, nuk mjaftonte vetëm prania e tij në mediat më prestigjioze shqiptare gjithandej, por ishte pikërisht nxitja e ndjenjës kombëtare tek shqiptarët në përgjithësi dhe në veçanti tek ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.736Z

Ekipi i vitit

E përditshmja prestigjioze franceze L’Equipe ka publikuar ekipin e saj më të mirë për vitin 2011. Dominon Barcelona me gjashtë futbollistë, Lionel Messi, Gerard Pique, Sergio Busquets, Xavi, Dani Alves dhe Andres Iniesta. Kurse skuadrën e kompletojnë Manuel Neuer, Cristiano Ronaldo, Ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama