Rezultate te kerkimit per termin: +Vitore +Tusha

Meta: total 129 / total_found 129 / time 0.000 / keyword[0] vitore / docs[0] 367 / hits[0] 564 / keyword[1] tusha / docs[1] 1126 / hits[1] 1681 /
Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës
  • 2018-12-18

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për buxhetin 2019. Ndërkohë kreu i komisionit Erjon Braçe u shpreh: “Duhet më shumë  transparencë dhe efektivitet. Nuk duhet të financojmë parazitizmin politik siç ka ndodhur në zemër të Tiranës”. I pranis

Qeveria kundër Metës për KLSH-në, Balla: Vlerësojmë Vitore Tushën, por
  • 2018-12-17

Qeveria kundër Metës për KLSH-në, Balla: Vlerësojmë Vitore Tushën, por

Kontrolli i Lartë i Shtetit do të pasojë Ministrinë e Brendshme si arenë përplasje mes mazhorancës dhe Presidentit Ilir Meta, pasi qeveria nuk duket të jetë dakord me emrin e propozuar nga Kreu i Shtetit për postin në fjalë. Në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Grupit të PS,

No Pic available
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED (Emrat)

Ashtu siç pritej, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga G

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës

Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Prokuroria e Apelit,

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor
  • 2018-11-19

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka tanimë në tryezën e tij të punës listën e kandidatëve të propozuar për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas përcaktimeve në ligjin 115/2016 Për organet qeverisëse të sistemit të drejtësisë, brenda datës 15 n

Vitore Tusha në KLSH?, Balla e vlerëson: Meriton respekt
  • 2018-11-13

Vitore Tusha në KLSH?, Balla e vlerëson: Meriton respekt

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me kandidaturën e anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tushës për postin e kryetares së re të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Ai deklaroi se PS vlerëson kandidaturën e Vitore Tushës, duke theksu