Rezultate te kerkimit per termin: +Viz +Amerikane

Total: 272
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.478Z

“Wikileaks”, Ambasada e dyshonte si trafikant, Tom Doshi merr vizë amerikane

TIRANE - Deputeti socialist, Tom Doshi mori dje vizë njëvjeçare amerikane. Ishin pikërisht kabllogramet e së famshmes Wikileaks, të cilat ngjallën gati dy vjet më parë debate për disa nga politikanët që "janë të lidhur me krimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.307Z

SHBA refuzon vizën e ambasadorit të ri iranian në OKB

SHtëpia e Bardhë nuk do të mundësojnë dhënien e vizës për ambasadorin e ri iranian në OKB, Hamid Aboutalebi. Sipas Shtëpisë së Bardhë arsyeja e refuzimit të vizës së Aboutalebi, lidhet me dyshimet në marrjen e pengj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.576Z

Ja çfarë kërkohet që t’ju lehtësohen procedurat për marrjen e vizës amerikane

Ambasada amerikane në Kosovë gjatë ditës ka njoftuar se qytetarët e Kosovës që posedojnë një prej vizave B1/B2, C, D, C1/D, I, F, M apo J (Ende të vlefshme, apo të skaduar, jo më largë se 36 muaj) dhe që kanë kryer procesin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.384Z

SHBA: Si të përfitoni vizë për arsye studimi

TIRANE-Zyra konsullore e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar sëfundmi përgjigje për të interesuarit që kërkojnë të marrin vizë për të ndjekur studimet në një universi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.018Z

Irani arreston një amerikane

Autoritetet iraniane kanë arrestuar një amerikane pasi dyshohet për spiunazh. Sipas mediave iraniane, 55 vjeçarja kishte paisje spiunazhi në trup në momentin e ndalimit nga autoritetet. Të njëjtat burime theksojnë se ajo po hynte në Iran pa viz&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.022Z

Iran arrestohet spiunia amerikane

Irani arrestoi një grua amerikane, e akuzuar për fshehjen e një pajisjeje spiunazhi në dhëmbët e saj, raportoi gjatë ditës një gazetë iraniane. 55-vjeçarja Hall Talayan u ndalua ndërsa po përpiqej të futej në v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.912Z

Lotaria amerikane fillon nesër – ja kushtet e aplikimit

Ambasada amerikane sqaron se kush mund të përfitojë vizë të shumëllojtë dhe kush jo. Del edhe lista e vendeve që përjashtohen nga aplikimi. Duke filluar nga 1 tetori, të gjithë ata që janë të interesuar për Lotarinë ame

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama