Rezultate te kerkimit per termin: +Vizit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Berisha vizit n Gjermani

Kryeministri i Shqipris Sali Berisha sht nisur sot drejt Berlinit, n nj vizit dy ditore n Gjermeni, me ftes t kancelares Angela Merkel. N kt vizit, Berisha shoqrohet nga ministri i Jashtm Lulzim Basha, ai i financave Ridvan Bode si dhe antar t tjer t delegacionit qeveritar. N qendr t diskutimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Basha vizit n Norvegji

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha do t niset nesr (t hnn), pr nj vizit zyrtare n Oslo, me ftes t homologut norvegjez. Gjat vizits s tij ministri Basha do t zhvilloj bisedime me ministrin e Jashtm t Mbretris s Norvegjis, Jonas Gahr Stre. N qendr t diskutimeve do t jen intensifikimi i marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Topalli vizit n Spanj

Kryeministri spanjoll Jose Luis Rodrigez Zapatero, gjat nj takimi me kryetaren e Kuvendit t Josefina Topalli, shprehu mbshtetjen e plot pr antarsimin e Shqipris n NATO. Kt vizit, Zapatero e ka cilsuar t rndsishme, e cila do t ndikoj n shkmbime vizitash midis dy vendeve. sht shum e rndsishme pr n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.896Z

Topalli vizitë zyrtare në Japoni

TIRANË- Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli u nis për një vizitë zyrtare në Japoni, me ftesë të homologut të saj, Kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve, Takahiro Yokomichi. Gjatë vizitës së saj, kryeparlamentarja do t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Schwarzenberg vizit n Tiran

Tiran (start)-Ministri i Punve t Jashtme t Republiks eke z. Karel Schwarzenberg do t vij pr nj vizit dy ditore n Shqipri (me 30-31 tetor), me ftes t homologut shqiptar Luzlim Basha. Schwarzenberg do t zhvilloj bisedime me ministrin e Punve t Jashtme, Lulzim Basha dhe do t pritet n takime t veanta n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.704Z

Berisha vizitë zyrtare në Azerbajxhan

TIRANE-Kryeministri Berisha u nis sot për një vizitë zyrtare në Republikën e Azerbajxhanit, e cila do të zhvillohet nga data 8-10 shkurt 2012. Në njoftim shtypi nga kryeminsitria mësohet se gjatë vizitës, kreu i qeverisë shqiptare Berisha do t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.568Z

Kryeministri Berisha vizitë tre ditore në Izrael

TIRANË- Kryeministri Berisha është nisur sot drejt Izraelit për një vizitë 3 ditore me ftesë të homplogut të tij Benjamin Netanyahu. Sipas njoftimit për shtyp të kryeministrisë, kjo vizitë do të kontribuojë për te &ccedi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama