Rezultate te kerkimit per termin: +Vizitort

Meta: total 45 / total_found 45 / time 0.000 / keyword[0] vizitort / docs[0] 45 / hits[0] 57 /
No Pic available
  • 2011-11-25

Festat Kombëtare, Bashkia e Tiranës seri aktivitetesh

TIRANË- Bashkia e Tiranës, me rastin e festave kombëtare, Pavarësisë së Shqipërisë dhe Ҫlirimit të Atdheut më datë 28 Nëntor do të organizojë një sërë aktivitetesh kulturore. Qyteti i Tiranës, i dekoruar

No Pic available
  • 2010-09-02

Bregdeti i Durrësit, turizëm me mjete ujore

Agjencitë turistike: Janë me mijëra turistët që pushojnë në Durrës, të cilët kanë dëshirë që të vizitojnë me anije turistike bregdetin e vendit tonë nëpërmjet udhëtimeve dy apo treditore Bregdeti i Durrsit, dhe jo vetm ai, s shpejti do t jet i disponueshm pr lidh

No Pic available
  • 2010-08-27

UNESCO, kritika për rrugën e Butrintit

Misioni Specialistt e kan quajtur shqetsuese dmtimin e zons s mbrojtur dhe menaxhimin e parkut Dy specialist t trashgimis, Sinisha Sheshun, nga zyra e UNESCO-s n Venecia dhe Giora Solar nga ICOMOS kan prfunduar vizitn n Butrint, nj inspektim jasht radhe i nxitur nga shqetsimet e disa specialistve p

No Pic available
  • 2010-08-22

Nobel për Paqe, PE ka propozuar një piktor të Kosovës

Artet pamore/ Intervistë ekskluzive me piktorin nga Kosova, Jetullah Haliti Si gjith shqiptart e Kosovs, edhe piktori Jetullah Haliti nuk mund t bj prjashtim; e lavdron shum veten, nxjerr vetm vlera nga vetja, kmbngul q t dalin n pah sukseset, tregon se si u b i njohur n Evrop, s

No Pic available
  • 2010-08-19

2010 rekord, Berisha: Shqipëria, më shumë turistë se banorë

Buxheti 2011, Berisha: Orientimi drejt industrisë së turizmit Burimet buxhetore pr vitin 2011 do t orientohen drejt turizmit dhe secila ministri duhet ta hartoj buxhetin e vet n funksion t fuqizimit t kapaciteteve turistike t vendit. Kjo sht porosia e djeshme e Kryeministrit Sa

No Pic available
  • 2010-08-19

Gati projekti, po kur do të rihapet muzeu!?

Projekti pr rihapjen e Muzeut Arkeologjik n Apoloni ka prfunduar, por nuk sht thn asnj fjal se kur do t jet data zyrtare q do ta lshoj drynin nga porta. Se projekti sht gati, kt e kat ditur dy dit m par ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferaj, i cili pas nj vizite n qendrn arkeol

No Pic available
  • 2010-08-17

Alarmi për superbakterin e pamposhtur

India ngrihet kundr revists “Lancet”: “Ky mikroorganizm nuk ka lindur ktu” Nj grup shkenctarsh anglez ka zbuluar disa mikroorganizma t cilat i rezistojn do lloj ilai dhe po prhapen me shpejtsi n t gjith globin. Sipas nj studiuesi, qendra e ‘superbakterit’ sht Indi