Rezultate te kerkimit per termin: +Vjellja

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] vjellja / docs[0] 28 / hits[0] 41 /
Simptomat e apendicitit akut, ja se çfarë duhet të bëni
  • 2014-11-01

Simptomat e apendicitit akut, ja se çfarë duhet të bëni

Shëndetësi - Është shkaku më i zakonshëm i dhembjes së vazhdueshme të barkut në adoleshencë prej një inflamacioni akut të apendiksit apo zorrës qorre. Nëse nuk trajtohet menjëherë, transformohet në peritonit ose në një infeksion më të madh. Më poshtë do të njiheni me simptom

Monsinjor Masafra - E presim me shumë gëzim
  • 2014-09-10

Monsinjor Masafra - E presim me shumë gëzim

Një klerik i lartë katolik , i tha Zërit të Amerikës se janë në përfundim përgatitjet për të pritur Papa Françeskun, i cili do të vizitojë Shqipërinë më 21 shtator. Kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë Engjëll Masafra, tha

No Pic available
  • 2014-08-19

Virusi Ebola në Ballkan, 6 personanë karantinë në Vojvodinë të Serbisë

SERBI - Në qytetin Kikinda të Vojvodinës, gjashtë persona janë vendosur nën mbikëqyrje shëndetësore me qëllim të parandalimit të sëmundjes së Ebola-s.Bëhet fjalë për udhëtarë që kanë mbërrit

Panik në Serbi, 6 të sëmurë nën mbikëqyrje nga ebola
  • 2014-08-18

Panik në Serbi, 6 të sëmurë nën mbikëqyrje nga ebola

Në qytetin Kikinda të Serbisë, gjashtë persona janë vendosur nën mbikëqyrje shëndetësore me qëllim të parandalimit të sëmundjes së ebola-s, pasi bëhet fjalë për udhëtarë që kanë mbërritur ng

No Pic available
  • 2014-06-08

Kosovarët zgjedhin plazhin, një pjesë e tyre pushojnë në Durrës, harrojnë zgjedhjet

Durrës- Zgjedhjet paralamentare të Kosovës kanë redukutuar numrin e pushuesve në plazhin e Durrësit. Ndryshe nga herët e tjera, vetëm 30 % e fluskit të zakonshëm i janë drejtuar bregdetit, pasi një pjesë e mirë e kosovarëve kanë shkuar në vendin e tyre për tu drejtuar kutive të vo

Reagim ndaj RD/ Vjellja e vrerit duhet me doemos të përballet me ligjin
  • 2014-04-06

Reagim ndaj RD/ Vjellja e vrerit duhet me doemos të përballet me ligjin

Nga Ardit Çollaku* Përgënjeshtrim kundrejt shpifjeve dhe sajesave te publikuara ne gazetën Rilindja Demokratike te datës 5 prill 2014   Ditën e sotme janë publikuar në disa gazeta politike akuza të ulëta dhe të pavërteta në lidhje me personin tim. Duke përgënjeshtruar shkrimin

Temjani dhe qirinjtë aromatikë janë të dëmshëm
  • 2013-10-26

Temjani dhe qirinjtë aromatikë janë të dëmshëm

Ekspertët thonë se përdorimi apo djegia e temjanit dhe e qirinjve aromatikë në shtëpi është e rrezikshme për shëndetin për shkak të potencialit të substancave të larta toksike që disa nga këto produkte mund të lëshojnë. Në mes të rreziqeve, përveç problemeve të rënda me frym