Rezultate te kerkimit per termin: +Vjen

Meta: total 1000 / total_found 122584 / time 0.047 / keyword[0] vjen / docs[0] 122584 / hits[0] 159591 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Ja si e vlerëson Leonard Olli situatën e numërimit në njësinë 9

Përfaqësuesi i PD, Leonard Olli i cili ndodhet në KZAZ në njësinë 9 thotë se deri tani situata është e qetë. Në një intervistë për Ora Neës, Olli tha se në këtë KZAZ pritet të ketë një ndërprerje për të rifilluar paraditën e së hënës. Olli: Në njësinë 9 situata është

Qarku Tiranë, numërohen 66 kuti, ja si ndahen mandatet
  • 2017-06-26

Qarku Tiranë, numërohen 66 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Tiranë ka përfunduar numërimi i 66 kutive nga 1198 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 46.48% të votave. PD vjen e dyta me 30.01% të votave. LSI renditet e treta me 13.76% të votave. Në vend të katërt është PDIU me 3.8% të votave. Ndërsa L

Qarku Elbasan, numërohen 29 kuti, ja si ndahen mandatet
  • 2017-06-26

Qarku Elbasan, numërohen 29 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Elbasan ka përfunduar numërimi i 29 kutive nga 547 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 51.42% të votave. LSI vjen e dyta me 17.72% të votave. PD renditet e treta me 17.47% të votave. Në vend të katërt është PDIU me 11.34% të votave. Në Elba

Qarku Vlorë, numërohen 27 kuti, ja si ndahen mandatet
  • 2017-06-26

Qarku Vlorë, numërohen 27 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Vlorë ka përfunduar numërimi i 27 kutive nga 447 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 65.97% të votave. PD vjen e dyta me 17.91% të votave. LSI renditet e treta me 9.2% të votave. Në Vlorë ndahen 12 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rezu

Qarku Berat, numërohen 16 kuti, ja si ndahen mandatet
  • 2017-06-26

Qarku Berat, numërohen 16 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Berat ka përfunduar numërimi i 16 kutive nga 305 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 50.11% të votave. PD vjen e dyta me 24.25% të votave. LSI renditet e treta me 23.91% të votave. Në Berat ndahen 7 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rezul

Qarku Kukës, numërohen 18 kuti, ja si ndahen mandatet
  • 2017-06-26

Qarku Kukës, numërohen 18 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Kukës ka përfunduar numërimi i 18 kutive nga 173 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Demokratike është kryesuese me 54.77% të votave. PS vjen e dyta me 36.79% të votave. LSI renditet e treta me 6.46% të votave. Në Kukës ndahen 3 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rez

Qarku Lezhë, numërohen 42 kuti, ja si ndahen mandatet
  • 2017-06-26

Qarku Lezhë, numërohen 42 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Lezhë ka përfunduar numërimi i 20 kutive nga 263 të tilla që ka ky qark dhe nga shifrat e deritanishme, Partia Socialiste është kryesuese me 45.48% të votave. PD vjen e dyta me 35.5% të votave, ndërsa LSI renditet e treta me 14.03% të votave. Lezha ka 7 mandate deputetësh dhe në baz