Rezultate te kerkimit per termin: +Vjens

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] vjens / docs[0] 33 / hits[0] 44 /
No Pic available
  • 2016-04-22

Dshton ndrmjetsimi i BE-s n Maqedoni

Maqedoni ndodhet n kriz shtetrore qysh prej m gjat se nj viti. BE-ja donte t ndihmonte. Por bisedimet n Vjen nuk do t zhvillohen, sepse njra nga parit nuk do t marr pjes. Bashkimi Europian e anuloi pak para fillimit takimin e planifikuar pr t premten (22.04) n Vjen pr zgjidhjen e krizs politike n

No Pic available
  • 2010-09-01

Prinzhorn dhe muzeu i parë i çmendurisë

Psikologu Sheldon Litt, me teoritë e tij të mbështetura tek psikologjia kulturore, argumenton se arti nuk është neurozë A sht vepr arti, arti i t rregulluarve? A ndikon rregullimi psikik n destinacionin e veprs s pikturs? A sht komunikuese vepra e artistit t smur? Kto jan nj

No Pic available
  • 2010-09-01

Salihi: Rumani, këtë herë nuk vijmë si inferiorë!

Sulmuesi: Nuk fitohet duke menduar se Rumania sht dobt Rreth 72 or na ndajn nga ndeshja Rumani-Shqipri (t premten n Bukuresht) dhe pak nga pak kemi hyr kshtu n fazn finale t pritjes s nj sfide, q sht nxehur shum nga protagonistt. Ndrsa rumunt vazhdojn t karikojn situatn me paralajmrime pr nj Shqipri

No Pic available
  • 2010-08-26

Mund të fitojmë ndaj Aston Vilës

Hamdi Salihi Pas barazimit 1-1 n Vjen nj jav m par, sot Rapidi i Vjens i Hamdi Salihit do t krkoj kualifikimin n fushn e Aston Vils. Por kjo do t mundsohej vetm fal nj fitoreje t fardoshme. Te skuadra austriake nuk i kan humbur shpresat, madje duket se ekziston besimi maksimal dhe nj fitore mundet

No Pic available
  • 2010-08-24

Zyrtare, Klodian Duro firmos për Lask Linz në Bundesligën austriake

Kontrata Mesfushori shqiptar: “Jam i lumtur q do t jap kontributin tim pr shptimin e skuadrs” Klodian Duro, q nga dita e djeshme sht nj lojtar i Lask Linzit n kampionatin austriak t futbollit. Mesfushori i Kombtares shqiptare firmosi m n fund zyrtarisht me klubin n fjal. Lajmi u b menjh

No Pic available
  • 2010-08-24

Salihi nuk kënaq edhe pse shënon

Rapidi i Vjens Edhe pse ka realizuar golin e fitores 2-0 kundr Matersburgut, trajneri i Rapidit t Vjens, Peter Pakult, por edhe disa specialist austriak nuk jan t knaqur me formn e Hamdi Salihit. Kjo pr faktin se edhe n ndeshjen e fundit, ai ka pasur shum raste pr shnim, t cilat nuk i ka shfrytzuar

No Pic available
  • 2010-08-23

Salihi, vjen goli nr. 50 në Austri Humba shumë, por e shënova një

Rapid-Mattersburg 2-0 Matersburgu, viktima e preferuar e Salihit: 8 gola n 5 ndeshje Hamdi Salihi vazhdon t shnoj edhe pse trajneri Peter Pakult ka shum ankesa pr formn e tij. Sulmuesi kuqezi ka realizuar dje golin e dyt n fitoren 2-0 q skuadra e tij Rapidi i Vjens fitoi 2-0 ndaj Matersburgut. Ky s