Rezultate te kerkimit per termin: +Vjerdha

Meta: total 86 / total_found 86 / time 0.000 / keyword[0] vjerdha / docs[0] 86 / hits[0] 113 /
No Pic available
  • 2016-12-29

EMRAT/ Vettingu, këta janë 60 gjyqtarët e parë që do kontrollohen

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashikuar g

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u
  • 2016-12-29

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashiku

Zgjedhjet në PS, rikthehet në skenë Megi Ajtyresa. Ja kandidatët
  • 2016-05-15

Zgjedhjet në PS, rikthehet në skenë Megi Ajtyresa. Ja kandidatët

Asambleja e Partisë Socialiste në Shkodër ka dalë me emrat konkretë për kryetar të PS-së në këtë degë. Në mungesë të të deleguarit të PS-së në Shkodër, Ditmir Bushati, për shkak të angazhimeve me praninë e deputetit socialist Namik Kopliku, Asambleja e PS-së ka bërë prop

Mbledhja e strukturave socialiste në qytetin e Shkodrës, për garën për kreun lokal
  • 2016-05-08

Mbledhja e strukturave socialiste në qytetin e Shkodrës, për garën për kreun lokal

Mungon deputetja, Bushati: PS e hapur për Hafizin Partia Socialiste, pas mbledhjes së Kryesisë së PS-së, nis fazën e takimeve për organizimin e zgjedhjeve për krerët e degëve. I deleguari i qendrës, përgjegjësi i dy qarqeve të Veriut, Shkodrës dhe Kukësit, ministri i Jashtëm, Ditmir

No Pic available
  • 2016-04-05

Gjyqtarët në Shkodër: Presioni sështë reformë efektive

Nuk pajtohemi me keqfunksionimin e sistemit të drejtësisë por presioni i madh dhe anatemues, si dhe fjalori fyes që po përdoret ndaj nesh nuk janë mënyre përmirësimi dhe nuk sjellin reformë efektive në drejtësi. Deklarata u bë nga kreu i Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër Ar

No Pic available
  • 2016-04-02

President-Qeveri, dy anëtarët e rinj të Kushtetueses, përplasja e rradhës

Fushëbeteja e re mes Presidentit Bujar Nishani dhe Qeverisë mund të jetë Gjykata Kushtetuese pas mbarimit të mandatit në fund të muajit prill të dy anëtarëve Vladimir Kristos dhe Sokol Berberit. Kushtetuta përcakton Presidentin që me dekret ti çojë Kuvendit dy emrat zëvendësues, por

No Pic available
  • 2016-03-24

Të veçantat e Festivalit të Poezisë së Pabotueme

Freskida Miloti Edicioni i gjashtë Festivali i Poezisë së Pabotueme u zhvillua këtë herë në shtëpinë e poetit Filip Shiroka, tek Tradita Geg & Tosk, në oborrin shkodran ku ngjyrat e pranverës dhe poezitë u bashkuan, duke i dhënë një dimension tjetër këtij evenimenti. EKO Mendje