Rezultate te kerkimit per termin: +Vjeshta

Meta: total 1000 / total_found 1099 / time 0.000 / keyword[0] vjeshta / docs[0] 1099 / hits[0] 1380 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Shehi: Çfarë na tha Basha për koalicionin PD-PS

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News, tha se nuk do të ketë një koalicion midis Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Pjesë nga deklaratat:   Shehi: Nuk ka asnjë lloj marrëveshje. Një njeri si unë nuk do të pranoj një marrëveshje me t

Kur duhet të martoheni sipas shenjës së horoskopit?
  • 2017-05-20

Kur duhet të martoheni sipas shenjës së horoskopit?

Dita e madhe ka trokitur dhe ju nuk jeni akoma gati për të thënë po? Atëherë yjet do ju ndihmojnë për të gjetur momentin, kohën dhe sezonin e duhur. Nëse nuk jeni ende gati për të bërë një dasmë të madhe, mund ta përdorni këtë kohë që ju tregon shenja e horoskopit për një t

No Pic available
  • 2017-05-04

Britani, princi Philip heq dorë nga detyrat mbretërore në moshën 95-vjeçare

Pallati Buckingham ka njoftuar se princi Philip do të tërhiqet nga të gjitha detyrat mbretërore në moshën 95-vjeçare dhe për këtë ka mbështetjen e plotë të mbretëreshës. Dalja në pension e 95-vjeçarit u njoftua sot në një takim urgjent dhe të fshehtë të mbajtur nga Pallati i B

Mbi dogmën, origjinën dhe trashëgiminë e realizmit socialist
  • 2017-04-11

Mbi dogmën, origjinën dhe trashëgiminë e realizmit socialist

Agron TUFA Nocioni Nocioni qendror i dogmës ideologjike të komunizmit sovjet mbi artin, funksionin dhe rolin e tij është realizmi socialist. Procesi i ngjizjes dhe formësimit të realizmit socialist shkon paralelisht me kristalizimin e vetëdijes shoqërore sovjete të pasrevolucionit në dy ve

No Pic available
  • 2017-03-20

Çadra nuk di të qeverisë! Rama: Qeveritë abuzonin me fondet

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot Partia Demokratike nuk di të qeverisë vendin. Duke ironizuar me çadrën e protestës, gjatë aktivitetit për nënshkrimin e Impaktit të Mirëqënies Sociale, kreu i Qeverisë tha se të kthehesh pas në kohë do të thotë të humbësh gjithë punën e madhe q

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit
  • 2017-03-17

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit

Duke dëgjuar fjalimet e Byrosë, ai e kishte fare thjeshtë ta shikonte veten me sytë e tyre. Ndodhej në të njëjtën situatë si shumë të tjerë që ai vetë dhe Enver Hoxha i kishin shpallur armiq. Tani ishte radha e tij, por ai smund ta duronte dot që Kadri Hazbiu e Ramiz Alia ta merrnin n

Bashkim Shehu: Si nisi ftohja me Enverin, Mehmeti dyshonte se i vunë përgjues në shtëpi
  • 2017-03-13

Bashkim Shehu: Si nisi ftohja me Enverin, Mehmeti dyshonte se i vunë përgjues në shtëpi

Fejesa ishte prishur, por Mehmet Shehu nuk ishte ende i qetë. Dukej se gjendja e tij varej vetëm nga një telefonatë, nga një rutinë e prishur nga ana e shokëve, nga një buzëqeshje apo shtrëngim dore nga ana e Enver Hoxhës. Djali i Mehmet Shehut, shkrimtari Bashkim Shehu, në librin e tij