Rezultate te kerkimit per termin: +Vjeshta

Meta: total 1000 / total_found 1022 / time 0.000 / keyword[0] vjeshta / docs[0] 1022 / hits[0] 1279 /
Radikalizmi islamik, problem në Shqipëri
  • 2016-04-09

Radikalizmi islamik, problem në Shqipëri

Intervistë me autorin e librit Arratisje nga Lindja, Enis Sulstarova Në Shqipëri ka një problem të radikalizimit islamik dhe të përfshirjes së disa qytetarëve në formacionet xhihadiste e terroriste në Lindjen e Mesme dhe ky problem kërkon përgjigje të nevojshme të strukturave të sigu

Sipas analistëve, zgjedhje do të ketë sivjet, por ato nuk i konvenojnë LDK-së
  • 2016-04-09

Sipas analistëve, zgjedhje do të ketë sivjet, por ato nuk i konvenojnë LDK-së

Njohësit e çështjeve politike në Kosovë kanë vlerësuar se gjatë këtij viti do të ketë zgjedhje të parakohshme dhe periudha e mundshme, sipas tyre, është vjeshta e vitit 2016. Megjithëkëtë, ata mendojnë se LDK-ja është partia, e cila do t'i donte më së paku zgjedhjet. Analisti

Poezia e thjeshtë, e shkurtër dhe e vlertë e Albana Mëlyshi Lifschin
  • 2016-04-07

Poezia e thjeshtë, e shkurtër dhe e vlertë e Albana Mëlyshi Lifschin

Nga Mexhit Prenci I Kryeherës theksoj se janë të thjeshta, të sinqerita dhe dhe realiste poezitë e shkurta të dashurisë të Albana Mëlyshi Lifschin. Thjeshtësia është element i rëndësishëm i poezisë së saj, vjen natyrshëm dhe sfidon rriskun e rënies në thjeshtëzim apo natyrali

Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre
  • 2016-04-05

Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre

Kujtesë historike Nga Pëllumb Gorica Historitë e masakrave ndaj shqiptarëve në fillim të shekullit të kaluar janë ende të paharruara. Aq të pashoqe ishin këto sa nuk mbetën pa u vënë re nga udhëtarët e studiuesit e huaj, duke përmendur fakte interesante me vërtetësi, të cilat i b

Rama i quan vlonjatët budallenj? Miku i gazetarit: A më l*** nënën!
  • 2016-04-01

Rama i quan vlonjatët budallenj? Miku i gazetarit: A më l*** nënën!

Edi Rama duke folur në një takim në qytetin bregdetar është shprehur se "vlonjatet nuk janë asnjëherë të kënaqur dhe nxjerrin gjithmonë bishta". Kryeministri ka thene: "Ne jemi duke punuar, por vlonjatët asnjëherë nuk janë të kënaqur. Gjithmonë nxjerrin bishta, sepse nuk mund të

Gjysherit ankoheshin nga dhimbjet e kockave por si ndikon moti ne shendetin tone
  • 2016-03-16

Gjysherit ankoheshin nga dhimbjet e kockave por si ndikon moti ne shendetin tone

Transmetuar me 16032016 - 1106 A ju kujtohet kur gjysherit tuaj ankoheshin nga dhimbja e kokes dhimbja e kockave dhe e kyceve per shkak te nderrimit te motit Sot pothuajse te gjithe reagojme  ndaj kushteve te keqija te motit Ne je

Dita e Verës, festë parake e njeriut parak
  • 2016-03-14

Dita e Verës, festë parake e njeriut parak

NGA SAZAN GURI Dita e verës për shumë- kush duket si një ditë thjesht pagane, për rininë e sotme duket si një ditë plot diell që e lexojnë dhe e mësojnë përmendësh nga ekranet e televizorëve, për ca ateistë, duke qenë se kjo ditë paskësh qenë me origjinë parakristiane, vlerë