Rezultate te kerkimit per termin: +Vjetr

Meta: total 1000 / total_found 1055 / time 0.016 / keyword[0] vjetr / docs[0] 1055 / hits[0] 1284 /
Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?
  • 2019-03-10

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?

Ishin protetat m t ashpra deri tani kundr presidentit n mosh t thyer Bouteflika: Dhejtra mijra protestuan paqsisht vetm n Algjer, edhe pse autoritet donin t’i ndalonin. Por m pas atmosfera u prshkallzua. Prleshje n rrug, 200 t plagosur, nj muze i plakitur: N valn e protests masive kundr presid

Targat e makinave, dy vendime lehtësuese për shoferët
  • 2019-01-20

Targat e makinave, dy vendime lehtësuese për shoferët

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se ka marrë dy vendime të rëndësishme për targat e makinave që iu vijnë në ndihmë shoferëve. Sipas DPSHTRR, vendimi i parë ka të bëjë me targat e përkohshme, me të cilat mund të pajisen automjetet koleksionu

400 euro për dy vula të zonës Shengen. Falsifikuesi i gris pasaportën qytetarit
  • 2019-01-08

400 euro për dy vula të zonës Shengen. Falsifikuesi i gris pasaportën qytetarit

Fiks fare denoncoi me zë dhe figurë një person, i cili kundrejt 400-500 euro, arrinte të kalonte qytetarë të ndryshëm në zonën Shengen. Personi punonte si taksist në afërsi të doganës së Kapshticës në Korçë dhe, duke bashkëpunuar me policë grekë, bënte manovra me vulat në pasa

Ikona e filmit Remo Girone: Tirana ngjason me qytetet italiane
  • 2018-10-31

Ikona e filmit Remo Girone: Tirana ngjason me qytetet italiane

Si Tano Cariddi e njohim ne, Italia dhe çdo vend që ka ndjekur serialin Oktapod, aktorin Remo Girone, i cili ditët e fundit ndodhet në Shqipëri. Aktori po xhiron për filmin e ri të regjisorit Namik Ajazi dhe është në rolin e ambasadorit italian. Duke vlerësuar ndryshimet që ka pësuar kr

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

Projekti vazhdon, bulevardi i ri i Tiranës kthehet në shëtitore
  • 2018-08-21

Projekti vazhdon, bulevardi i ri i Tiranës kthehet në shëtitore

Tirana është një ndër vendet ideale ku vlerat kulturore tradicionale janë ndërthurur me ato moderne. Kjo duket si në arkitekturën ku gërshetohet e reja me të vjetrën, ashtu dhe në kulturën dhe mentalitetin e qytetarit. Përveç historisë, e reja po zë vend përditë. Në këto ditë

No Pic available
  • 2018-08-19

MERKEL & PUTIN KUNDËRSHTARË TË BESUESHËM NË KOHË TË PASIGURTA

Angela Merkel dhe Vladimir Putin takohen pr t dytn her brenda tre muajve. Atmosfera sht e ftoht, por fal Donald Trumpit ata ndrgjegjsohen pr t prbashktat e tyre, mendon Michaela Küfner. Formati flet qart: deklarata para shtypit, por vetm para takimit. Pytje nuk lejohen. N dhjet minutat publike t dy