Rezultate te kerkimit per termin: +Vjollca +Treska

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] vjollca / docs[0] 1967 / hits[0] 2942 / keyword[1] treska / docs[1] 105 / hits[1] 171 /
No Pic available
  • 2014-04-16

Të përndjekurit, nis pagesa e këstit të parë, 180 emrat

TIRANE- Ministria e Financave ka nisur pagesën e dëmshpërblimeve për ish-të përndjekurit të cilëve u është miratuar kësti i parë i dëmshpërblimit. Burime zyrtare pranë saj bënë me dije se janë dërguar në Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë 50 emrat e parë të cilëve d

No Pic available
  • 2010-11-25

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

No Pic available
  • 2010-07-09

Emrat e studenteve qe u njihen diplomave

Ministria e Arsimit dhe Shkences publikoi dje listen e studenteve qe u eshte njohur diploma e marre jashte vendit. Pasi kane dorezuar aplikimin ne Sektorin e Njohjes se Diplomave ne MASH, komisioni i njohjes ka kryer procesin e vleresimit te nivelit dhe profilit te diplomave, qe aplikantet kane marr

No Pic available
  • 2010-07-09

Formimi profesional dhe publik, në standarde evropiane

Intervistë me z. Rasim Balliu, drejtor i Drejtorisë Rajonale të Formimit Profesional e Publik Elbasan Rasim Balliu, drejtori i DRFPP Elbasan, prej 5 vitesh drejton nj prej institucioneve q ka arritur, fal angazhimit t tij dhe stafit q drejton, nivele t larta zhvillimi n fushn e

MASH njeh 120 diploma të huaja
  • 2010-07-09

MASH njeh 120 diploma të huaja

Gjatë një viti, Sektori i Njohjes së Diplomave ka konvertuar rreth 600 diploma të studentëve shqiptarë e të huaj Është hera e tretë për këtë vit që ministria e Arsimit dhe e Shkencës konverton një numër të madh diplomash të huaja. Gjatë ditës së djeshme, kjo ministri ka n

No Pic available
  • 2010-05-15

Zërat kundër : Rama të heqë pritën drejt Evropës

Bën apel njëzëri trupa e akademikëve të Vlorës e Tiranës, duke iu bashkuar kështu thirrjes së elitës së kombit Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, merr nj tjetr apel nga akademikt shqiptar pr t’i dhn fund protestave n gjith vendin, por edhe grevs s uris. Sipas

Zgjerohet radha e elitës intelektuale, 212 fimëtarë të peticionit kundër Edi Ramës
  • 2010-05-12

Zgjerohet radha e elitës intelektuale, 212 fimëtarë të peticionit kundër Edi Ramës

Listës së 41 personaliteteve të elitës së Kombit i shtohen sot Rektorët e Universiteteve të Shqipërisë, zv/Rektorët, Dekanët dhe Profesorët nga të gjitha Fakultetet Arrin në 212 numri i ajkës shqiptare kundër Ramës, duke i kërkuar të mos pengojë më Shqipërinë drejt Evropës.