Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimir +Gjuta

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] vladimir / docs[0] 10114 / hits[0] 13319 / keyword[1] gjuta / docs[1] 85 / hits[1] 242 /
Shpërthimi tek Tahiri, Apeli lë në burg tre të arrestuarit
  • 2015-03-18

Shpërthimi tek Tahiri, Apeli lë në burg tre të arrestuarit

Tiranë - Gjykata e Apelit për Krimeve e Rënda ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" për disa anëtarë të familjes Gjuta, të arrestuar në lidhje me shpërthimin në farmacinë e ministrit të Brendshëm. Kështu, masa e sigurisë e arrestit me burg është lënë në fuqi për Ernes

Tritoli ne Tirane Apeli le ne burg kusherinjte Gjuta dhe Matmuja
  • 2015-03-17

Tritoli ne Tirane Apeli le ne burg kusherinjte Gjuta dhe Matmuja

Tirane 17 mars 2015 NOAal- Mbeten ne burg kusherinjte Ernest Gjuta Emirjon Gjuta dhe Lumjan Matmuja te akuzuar si te perfshire ne shperthimet me tritol pak kohe me pare ne kryeqytetbr br Gjykata e Apelit per Krimet e Renda ka lene ne fuqi masen e sigurise arrest me burg per tre prej te arrestuarve

Grupi i tritolit raportonte vetëm te Vladimir Gjuta
  • 2015-03-02

Grupi i tritolit raportonte vetëm te Vladimir Gjuta

Të arrestuarit dispononin numra të veçantë telefoni, me të cilët komunikonin vetëm me njëri-tjetrin dhe shtetasin Vladimir Gjuta, i shpallur në kërkim si organizatori i grupit kriminal përgjegjës për shpërthimin në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm. Të arrestuarit s

Didi Gjuta-Bruka perfshirje ne shperthimin te farmacia e Tahirit
  • 2015-03-01

Didi Gjuta-Bruka perfshirje ne shperthimin te farmacia e Tahirit

Lajme te lidhuraBombat ne seri arrest me burg per 4 te ndaluarit - Shperthimet flet Prokuroria PUBLICITET Tirane 28 shkurt 2015 NOAal- Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit Artan Didi dha informacione te detajuara lidhur me shperthimet me tritol te ndodhura me 10 shkur

Familja Gjuta grup i strukturuar kriminal?
  • 2015-03-01

Familja Gjuta grup i strukturuar kriminal?

Tiranë - Policia e Shtetit tashmë ka si të akuzuar kryesor për shpërthimin në farmacinë e Bashkimin e Tahirit, anëtarët e familje Gjuta nga Kukësi. Vetë drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi, thotë se ata funksionin në bazë të një grupi të strukturuar kriminal. Nëse re

Dëshmitë e të arrestuarve për tritolet
  • 2015-03-01

Dëshmitë e të arrestuarve për tritolet

Katër të arrestuarit për aktet terroriste për ngjarjet e 10 shkurtit në kryeqytet nuk kanë pranuar asgjë në polici. Në prani të avokatëve mbrojtës, në ambientet e Drejtorisë së Policisë, Lumjan Matmuja, Kamber Bruka, Ergest Gjuta dhe Erjon Dule nuk kanë pranuar akuzat e Prokuroris

Mutmutaj, personi që vendosi eksplozivin në farmacinë e Tahirit
  • 2015-02-28

Mutmutaj, personi që vendosi eksplozivin në farmacinë e Tahirit

Prokuroria e krimeve të renda ka deklaruar se personi, i cili ka vendosur eksplozivin në farmacinë e babait të ministrit Tahiri, ka qenë Lumian Mutmuja. Sipas prokurorisë Mutmuja është paguar nga një grup kriminal i drejtuar nga Vladimir Gjuta dhe nga nipi i këtij të fundit Baftjar Bruka