Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimir +Jorgji +Dr

Meta: total 78 / total_found 78 / time 0.000 / keyword[0] vladimir / docs[0] 13279 / hits[0] 17635 / keyword[1] jorgji / docs[1] 888 / hits[1] 1406 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla SI KRONIKAN I NJË SHKOLLE ARTI Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75-vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit stu

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75­vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit studentor të njërit kurs të

Drama e ndaluar: Gjendet Njolla e Murrme
  • 2016-01-16

Drama e ndaluar: Gjendet Njolla e Murrme

Rikthehet drama "Njollat e murrme", shkruar nga Minush Jero, e vënë në skenë nga Mihallaq Luarasi në vitin 1968. Një ditë pas nderimit me Flamurin e Festivalit IV të Teatrit, Enver Hoxha jep urdhër për ndalimin e dramës si manifestim i liberalizmit. Autorët dënohen me burg. Në dhjetor

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)
  • 2015-12-12

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri

Poeti Vladimir Masallov, nëgjurmët e bukura të Eseninit
  • 2015-11-28

Poeti Vladimir Masallov, nëgjurmët e bukura të Eseninit

Nga Shpendi Topollaj Në Rusinë e sotme ka kaluar për të mos u kthyer më koha kur dikush e quajti Boris Pasternakun si një nga tri të këqiat më të mëdha të Moskës. Sot brezi i ri nuk e koncepton dot sesi një poet, nën trysninë e kundërshtarëve të mendimit të lirë, dikur vris