Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimir +Kola

Meta: total 153 / total_found 153 / time 0.000 / keyword[0] vladimir / docs[0] 12700 / hits[0] 16914 / keyword[1] kola / docs[1] 4552 / hits[1] 7947 /
Kur ika për ti shpëtuar dhunës së majit të 96-s (një kujtesë për dashnorin e votës së lirë, Sali Berisha)
  • 2017-02-24

Kur ika për ti shpëtuar dhunës së majit të 96-s (një kujtesë për dashnorin e votës së lirë, Sali Berisha)

26 maji1996, vjedhja masive e votës, dhuna me përgjakje si të kishin përballë serbin e jo vëllain, motrën, komshiun, do të shtronin rrugën e një diktature të panjohur në Shqipëri, diktaturën e komunistëve dhe bijve të tyre të kthyer në demokratë. Sot u hodha një sy faqeve të

No Pic available
  • 2016-05-24

PS publikon listën, ja kandidatët për kryetar të PS në rrethe

PS socialiste ka publikuar në orët e vona listën e kandidatëve për Kryetar në Partinë Socialiste të bashkive ku ata aderojnë. Bie në sy se në Tiranë nuk do ketë kandidatura,  pasi pritet të funksionojë me kryetar për çdo njësi administrative. Për Bashkitë e tjera të vendit kand

No Pic available
  • 2016-05-24

PS publikon listën, ja kandidatët për kryetar partie në rrethe

Kryesia e PS përzgjodhi nën drejtimin e kryetarit Edi Rama emrat e kandidatëve për drejtuesit e rinj në bashkitë  e vendit. Zgjedhjet për kryetarin e PS do të nisin të mërkurën në Fier dhe do të përmbyllen të diel. Tirana, bashkia më e madhe në vend nuk ka emrin që do të zëvend

No Pic available
  • 2016-05-23

PS publikon listën me kandidatët për zgjedhjet në 61 Bashkitë

Tiranë, PS socialiste ka publikuar në orët e vona listën e kandidatëve për Kryetar në Partinë Socialiste të bashkive ku ata aderojnë. Bie në sy se në Tiranë nuk do ketë kandidatura,  pasi pritet të funksionojë me kryetar për çdo njësi administrative. Për Bashkitë e tjera të ve

Avioni me drogë në Itali, arrestohet një tjetër shqiptar
  • 2016-05-17

Avioni me drogë në Itali, arrestohet një tjetër shqiptar

Mediat italiane kanë publikuar të tjera të dhëna në lidhje me avionin e kapur me drogë rreth 9 muaj më parë në Itali. Policia italiane ka identifikuar dhe arrestuar një tjetër shqiptar si të përfshirë në trafikun e drogës.  Mediat italiane bëjnë me dije se është vënë në prang

No Pic available
  • 2016-02-07

Legalizimet, 242 familjet që marrin tapinë në Tiranë

Janë 242 familje në kryeqytet të cilat kanë gati lejet e legalizimit në Tiranë. Verifikoni emrat në listë dhe më pas kryeni pagesën e parcelës ndërtimore ARTUR LUMNOM SPAHIU MUSTAFA AHMET ISAKU SINAN MEHMET HAKCANI RAMADAN IDRIZ GJANA ILIR XHELAL DUMI, LUTFIE RIZA DUMI VASIL MHILL DEDNDR

LOTARIA/ Ministria e Financave zbulon çuditë brenda zarfeve
  • 2016-01-30

LOTARIA/ Ministria e Financave zbulon çuditë brenda zarfeve

Ministria e Financave, 15 ditë pas hedhjes së shortit për "Lojën Promocionale të Kuponit Tatimor", ka s'kualifikuar fituesit që nuk plotësonin kushtet për pjesëmarrjen në lojë. Edhe pse ishte i çuditshëm fakti që persona që nuk plotësonin kushtet dhe nga vetëdeklarimi, ata u futën