Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimir +Kosta

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] vladimir / docs[0] 13279 / hits[0] 17635 / keyword[1] kosta / docs[1] 4348 / hits[1] 8246 /
No Pic available
  • 2017-12-13

Valixhe me para dhe lojëra me trurin: Si mund të manipulohen zgjedhjet (dhe një histori me Millosheviçin)

Prozhektorët dhe kamerat ndizen kur liderët e Gjermanisë dhe Rusisë Angela Merkel dhe Vladimir Putin dalin në skenë. Ne nuk ndërhyjmë kurrë në jetën, apo proceset politike të vendeve të tjera, tha Putin gjatë një konference të përbashkët shtypi që u zhvillua në fillim të majit t

No Pic available
  • 2017-12-02

Hidhet shorti i Botërorit 2018, grup ferri për Spanjën dhe Portugalinë

Goglat e shortit përcaktuan që ndeshja hapëse e Botërorit të zhvillohet mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, ndërkohë që rezervuan një grup ferri për Spanjën dhe Portugalinë, dy kombëtaret iberike që do të luajnë të parën përballje të grupit të tyre B. Në grupin A, ku bëjnë pjes

Shorti i Botërorit, Rusia debuton me Arabinë; spikat Portugali-Spanjë
  • 2017-12-01

Shorti i Botërorit, Rusia debuton me Arabinë; spikat Portugali-Spanjë

Në Pallatin Shtetëror të Kremlinit, në Moskë, u hodh shorti i grupeve të finaleve të botërorit Rusi 2018. Në ceremoni morën pjesë shumë yje të futbollit, trajnerë të skuadrave të kualifikuara, por edhe presidenti rus, Vladimir Putin, që përshëndeti eventin dhe uroi për një bot

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë
  • 2017-06-20

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë

Deklaratat publike të disa deputetëve se kanë dhënë qindra miliona lekë për aktivitete politike para që nuk janë pasqyruar në raportet periodike të partive politike në KQZ nuk janë hetuar kurrë nga agjencitë ligjzbatuese, të cilat sipas ekspertëve i shmangen qëllimisht këtyre ra

No Pic available
  • 2017-05-03

KQZ kundër Prokurorisë, nuk i heq mandatin Vladimir Kostës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka pranuar të heqë mandatin e deputetit të partisë socialiste Vladimir Kosta. Në vendimin e marrë theksohet se KQZ e ka shqyrtuar më parë vetëdeklarimin ndaj dhe nuk shikon konflikt mandatin. Për këtë KQZ vendosi tia kthejë dhe një herë kërkesën pr