Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimiri

Meta: total 193 / total_found 193 / time 0.000 / keyword[0] vladimiri / docs[0] 193 / hits[0] 331 /
Festa e Shën Johan Vladimirit në Shijon, mblidhen shqiptarë e sllavë
  • 2018-06-04

Festa e Shën Johan Vladimirit në Shijon, mblidhen shqiptarë e sllavë

Në fshatin Shijon të komunës Bradashesh është festuar dita e Shën Johan Vladimirit ku disa shekuj më parë besohet si nisi predikimin e fesë ortodokse në këto zona. Ndaj dhe çdo vit në 4 qershor, besimtarët ortodokse nga Shqipëria, por edhe nga Maqedonia e Mali i Zi mblidhen për të k

Fiks Fare, 65-vjeçari në Vlorë jeton në tualetet publike
  • 2018-01-09

Fiks Fare, 65-vjeçari në Vlorë jeton në tualetet publike

#td_uid_1_5a5531ad857d7 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/01/26677905_556750861366290_1110543890242817726_o-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

No Pic available
  • 2017-07-31

Në gjurmët e Apostull Pavlit dhe Imzot Nolit 25 vjetori i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë

  At Petro Halili At Grigor Pelushi Dhjakon Kristi Xhaferri Data 2 Gusht për Kishën tonë dhe të gjithë të Krishterët Ortodoksë të Shqipërisë është një ditë festive për shkak të Fronëzimit si Kryepeshkop të Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Imzot Anastasit. Kjo dat

No Pic available
  • 2017-05-24

Vrau kushëririn në Greqi, 27-vjeçari e goditi 25 herë me thikë

Prokuroria ka kërkuar burgim për jetë për Denis Zakën, i cili rreth një vit më parë vrau në një fshat të Larisës në Greqi kushëririn e tij. Denis Zaka lindur në Lushnje dhe banues në Durrës ka pranuar krimin në gjykatë. 27-vjeçari vrau dhe më pas groposi kushëririn Vladimir Mur

Pogradec, mbi 600 fermerë zgjerojnë aktivitetin e tyre me kredi nga Fed Invest
  • 2017-04-24

Pogradec, mbi 600 fermerë zgjerojnë aktivitetin e tyre me kredi nga Fed Invest

Mbi 600 fermerë në Pogradec janë mbështetur me kredi nga Fed Invest për të ngritur dhe zgjeruar aktivitetet e tyre në bujqësi dhe blegtori. Sot ata ia dalin jo vetëm të sigurojnë produkte ushqimore për familjet e tyre por edhe të nxjerrin teprica në treg. Kledian Adiraj,  përgjegjës

Skandal, varrmihësit zhdukin eshtrat e fëmijës nga varrezat
  • 2017-04-05

Skandal, varrmihësit zhdukin eshtrat e fëmijës nga varrezat

Rreth 22 vjet pas vdekjes së një fëmije një vjeç, dy prindër nga Kuçova po përjetojnë dhimbjen për humbjen e trupit të varrosur që në vitin 1994. Familja sot nuk ka se ku ti vendosin lule, pasi pa dijeninë e tyre fëmija është zhvarrosur. Pllaka e tij e varrit është vendosur diku t

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit
  • 2017-03-17

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit

Duke dëgjuar fjalimet e Byrosë, ai e kishte fare thjeshtë ta shikonte veten me sytë e tyre. Ndodhej në të njëjtën situatë si shumë të tjerë që ai vetë dhe Enver Hoxha i kishin shpallur armiq. Tani ishte radha e tij, por ai smund ta duronte dot që Kadri Hazbiu e Ramiz Alia ta merrnin n