Rezultate te kerkimit per termin: +Vlahutin

Total: 1709
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.184Z

Vlahutin: Ngjarja në Francë, tronditëse

TIRANE, 14 Nëntor/ATSH/- Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin, shprehu sot ngushëllimet për popullin francez. Kryediplomatja e BE-së, mori pjesë në panairin e librit që ka hapur dyert këtë javë në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, ku tha se librat janë pjesë th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.821Z

Siguria ushqimore, Vlahutin: Qeveritë janë përgjegjëse

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin tha se qeveritë janë përgjegjëse për sigurinë dhe cilësinë e ushqimeve. Në një forum për politikat bujqësore, ambasadorja Vlahutin tha se qeveritë janë përgjegjëse edhe që fermerët të marrin të ardhurat për punën që bëjnë. Ndër të tjera di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.290Z

Miratimi i 7 ligjeve, Vlahutin shkon te Meta

Ambasadorja e BE Romana Vlahutin ka nisur një takim ditën e sotme me kryeparlamentarin Meta. Fokusi i këtij takimi është miratimi i 7 ligjeve. Ambasadorja ka shkuar në orën 10 në Kryesinë e Kuvendit. BE dhe SHBA kanë kërkuar miratimin sa më shpejtë të këtyre ligjeve që do ti hapin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.452Z

Brukseli mbron Vlahutin

brbrBashkimi Europian rrezon akuzat e lidershipit te Partise Demokratike sipas te cilit Ambasadorja Romana Vlahutin eshte pozicionuar politikisht perkrah mazhorances gjate diskutimeve politike per reformen ne drejtesi Drejtoresha e re per Ballkanin Perendimor ne Drejtorine e Zgjerimit te Komisionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.247Z

Vlahutin: Zgjedhjet, pozitive. Negociatat? Duhen plotësuar kushtet

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka përsëritur qëndrimin e Unionit se procesi zgjedhor i 25 qershorit në Shqipëri ka qenë më i mirë krahasuar me zgjedhjet e mëparshme. Në zgjedhje pati disa çështje të vogla të cilat u zgjidhën dhe pas dy muajsh do të jetë gati raporti p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.302Z

Vlahutin diskuton me deputetët dhe për situatën politike

Seanca në Komisionin e Jashtëm. Ambasadori italian, apel opozitës Ambasadorja e delegacionit të Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, ka qenë e ftuar në një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar të Politikës së Jashtme për diskutuar në lidhje me ecurinë e Shqipërisë në procesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.490Z

Akuzat për fshehje të pasurisë, Vlahutin sqaron situatën

Pas akuzave të fundit për fshehje të pasurisë në Kroaci, zyra e shtypit të ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, ka reaguar duke dhënë versionin e saj. Përmes një deklarate për mediat, zyra për shtyp e  Delegacionit Europian në Tiranë sqaron:  Ambasadorja Vlahutin u la

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama