Rezultate te kerkimit per termin: +Vlahutin

Meta: total 1000 / total_found 1666 / time 0.000 / keyword[0] vlahutin / docs[0] 1666 / hits[0] 3842 /
A PO SHEH EUROPA MË MIRË ME AMBASADORIN E RI?
  • 2018-11-15

A PO SHEH EUROPA MË MIRË ME AMBASADORIN E RI?

Nga Blendi FEVZIU Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion, duke prezantuar një profil të ri të postit që ai drejton. Ndryshe nga 3 vitet e drejtuara nga zonja Vlahutin, Ambasadori i ri, në vetëm 8 javë ka arritur të shohë dhe lexojë gjëra që duket se jan

Inagurohet pika kufitare me Malin e Zi në Hanin e Hotit
  • 2018-08-03

Inagurohet pika kufitare me Malin e Zi në Hanin e Hotit

Sot është inauguruar inaguruar pika kufitare me Malin e Zi në Hanin e Hotit, ku i pranishëm ka qenë ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, homologu i tij malazez dhe ambasadorja e BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin. Xhafaj, gjatë fjalimit të tij përshëndetës, ka thënë se kjo pikë e

Hapet burg në Reç të Shkodrës, zgjidh problemin e mbipopullimit
  • 2018-08-02

Hapet burg në Reç të Shkodrës, zgjidh problemin e mbipopullimit

Burgu i Reçit në qarkun e Shkodrës ka nisur nga puna. Ai është përuruar ditën e enjte me një ceremoni në të cilën kanë marrë pjesë Ministrja e Drejtësise, znj. Etilda Gjonaj, ambasadorja e delegacionit të BE, znj.Romana Vlahutin, deputetë të zonës dhe të Komisionit të Sigurisë,

Hahn në Tiranë, Vasili: Ta nisë screeningun me paratë e pista të Ramës!
  • 2018-07-17

Hahn në Tiranë, Vasili: Ta nisë screeningun me paratë e pista të Ramës!

Procesi i screening-ut sjell mesditën e sotme në Tiranë, komisionerin për zgjerimin në BE, Johannes Hahn. Vizita zhvillohet në kuadrin e nisjes së një rrugëtimi të gjatë ku do të duhet të plotësohen kërkesa e vendeve anëtare për të çelur bisedimet për anëtarësimin në qershor t

Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin
  • 2018-07-11

Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vllahudin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji i miratuar të enjten e kaluar në parlament për çështjen e teatrit. Sipas artistëve ky ligj shkel parimi

Reforma, Gjonaj: Do restaurojmë zinxhirin mbrojtës për të miturit
  • 2018-07-10

Reforma, Gjonaj: Do restaurojmë zinxhirin mbrojtës për të miturit

Do të restaurojmë zinxhirin mbrojtës për të miturit duke përfshirë në proces të gjitha hallkat, duke filluar me institucionet e sistemit gjyqësor, e duke vijuar me institucionit e shërbimeve sociale në nivel vendor dhe më tej me përfshirjen e komunitetit. Kjo ka qenë deklarata e Minis

LU-VLAHUTIN, DY FIGURAT ANTI-KORRUPSION NË SHQIPËRI
  • 2018-07-09

LU-VLAHUTIN, DY FIGURAT ANTI-KORRUPSION NË SHQIPËRI

Nga: Spartak NGJELA Donald Lu dhe Romana Vlahutin janë dy figurat e mëdha perëndimore që do hyjnë në historinë e Shqipërisë si dy njerëzit që iu dhanë shqiptarëve bazën ligjore për të përmbysur në Shqipëri 100 vjet korrupsion. Shqiptarët do t’i nderojnë gjithmonë. Donald