Rezultate te kerkimit per termin: +Vlash +Zaka

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] vlash / docs[0] 547 / hits[0] 718 / keyword[1] zaka / docs[1] 201 / hits[1] 413 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Kiço Blushi, shkrimtari që do të mungojë

Kiço Blushi, një personazh me një kontribut të rëndësishëm në historinë e letrave dhe mendimit shqip pas viteve 70-të, u shua të premten pas një sëmundjeje të gjatë. Dramaturg, shkrimtar, skenarist, publicist, Blushi kishte gjithë cilësitë e një intelektuali të angazhuar, që i f

No Pic available
  • 2014-10-22

Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet në flagrancë një 58-vjeçar

TIRANE - Policia e Shtetit bën të ditur se ka arrestuar sot në Tiranë shtetasin Vlash Zaka, për tregtim dhe transport të mallrave kontrabandë. Seksioni Kundër Krimit Ekonomik- Financiar, bazuar në disa informacione operative, bëri të mundur iden

No Pic available
  • 2014-10-22

Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet në flagrancë një 58-vjeçar

TIRANE - Policia e Shtetit bën të ditur se ka arrestuar sot në Tiranë shtetasin Vlash Zaka, për tregtim dhe transport të mallrave kontrabandë. Seksioni Kundër Krimit Ekonomik- Financiar, bazuar në disa informacione operative, bëri të mundur identifikimin dhe më pas arrestimin në kushtet

No Pic available
  • 2011-03-25

Zgjedhjet lokale, emrat e PD-së e PS-së në 12 qarqet e vendit

Socialistët kanë mbyllur dje asambletë vendore, për t’i lënë zyrtarizimin e kandidaturave kryesisë në qendër. PD-ja mbyll procesin në fundjavë Dy kampet e mëdha politike në vend, që do të garojnë në zgjedhjet e ardhshme vendore, kanë mundur të mbyllin listat e kandidimit pë

No Pic available
  • 2009-09-15

Listat e fituesve ne universitetet e rretheve

Akademia e Arteve Regji filmi dhe TV ALTIN ISUF AGO ARJAN NAMIK TAGA ARMINO ARDJAN FAJA EDUART ABDULLA FISHEKU ERMALI PETRIT BECI EROS KASTRIOT ÇAUSHI ILIRJAN BAJRAM MEZIRI OLSI FREDERIK HOXHA REGIS DASHAMIR CANAMERI SILVIA KASTRIOT TOZAJ Aktrim BLERTA REXHEP BELLIU DENIS ADEM KURUSH

No Pic available
  • 2008-12-10

Pronat, 740 pronarët që konkurrojnë për 5 miliardë lekë

Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave ka miratuar më në fund listën e plotë të pronarëve që do të garojnë për të përfituar nga fondi prej 5 miliardë lekësh të vjetra të vënë në dispozicion nga qeveria për këtë vit. Bëhet fjalë për 740 dosje që janë pranuar si të

No Pic available
  • 2008-09-10

Lista zyrtare të fituesve në rrethe

Botohen emrat edhe për universitetin Politeknik dhe Bujqësor Universiteti PoliteknikInxhinieri Gjeoinformatike  Adnand Nexhmi ShahiniAlda Paulin DoçajAldo Fuat GuriAlfred Rakip NdregjoniAndi Sokol BejkoAndon Anesti SpiroAndrit Hafiz ElezajAnisa Feim OsmënaAnisa Përparim VeshiAnx