Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersoj

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

Madhi : Jo referendum pr sistemin zgjedhor

Kryetari i grupit Parlamentar t Partis republikane ka theksuar se referendumi pr sistemin zgjedhor, teknikisht e bn t pamundur prcaktimin e ktij sistemi. N nj prononcim pr media, ai theksoi se ajo pr t ciln politika sot nuk po gjen zgjidhje sht pikrisht shtja e sistemit, pr t cilin vlersoj se m pak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Rui: N PS nuk ekziston opsioni Nanoist

Nj tjetr shenj debate midis mbshtetsve t kreut socialist Edi Rama dhe paraardhsit t tij n detyre Fatos Nano. Ksaj here ka qen Kryetari i Asambles Kombtare t PSSH-s, Gramoz Rui, I cili gjat nj takimi t zhvilluar nj dit m par n Tepelen, vlersoi figurn e zotit Rama si nj reformator I s majts shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Ndryshimet në ligjin e pronave Topi i kthen në Kuvend

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, riktheu dje ligjin e ndryshuar pr kthimin dhe kompensimin e prons pr t’u rishqyrtuar n Kuvend. Prmes nj njoftimi pr shtyp vendimin e tij Topi e argumenton me faktin se sa i prket kushtetutshmris s tij dhe zbatimit, n t mir t ksaj shtjeje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Ministri Hyseni udhton pr n Hag

Ministri i Jashtm i Kosovs, Skender Hyseni, udhton sot pr n Hag, ku do t prfaqsoj Republikn e Kosovs n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, njofton Zyra pr informim e Ministris s Jashtme. T dieln, ministri Hyseni pritet t zhvilloj takime me ekspertt ligjor t Republiks s Kosovs n kt proces. Kto takime do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Lugar: SHBA mbshtet fuqimisht anetarsimin e Shqipris n NATO

Ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, n kuadr t vizits s tij n SHBA, zhvilloi nj takim t veant me senatorin Richard Lugar, bri t ditur dje, zyra e shtypit pran Ministris s Mbrojtjes. "SHBA mbshtet fuqimisht antarsimin e Shqipris n NATO. Shqipria sht nj vend i rndsishm dhe nj mik po kaq i rndsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.343Z

Xhuvani: T thuhet e vrteta e zgjedhjeve

Deputetja Luiza Xhuvani n fjalimin e saj t par n salln e kuvendit t Shqipris krkoi nga kryeministri Sali Berisha dhe e gjith mazhoranca shqiptare q t lejoj hapjen e kutive, prmes hapjes se ndrgjegjjes. "Hapni ndrgjegjjen dhe thoni t vrtetn n sy pr at cfar ka ndodhur. Vlersoj intel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

Pyetësori i BE, gati përgjigjet për 7 kapituj

Administrata shtetrore ka gati prgjigjet pr 7 kapituj t pyetsorit q Bashkimi Europian i dorzoi qeveris shqiptare n mesin e dhjetorit t kaluar. Komiteti ndrministror pr integrimin sht mbledhur nn drejtimin e kryeministrit pr t miratuar prgjigjet pr pyetjet e kapitujve t lvizjes s puntorve, prokurimev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama