Rezultate te kerkimit per termin: +Vllaznia

Meta: total 1000 / total_found 6767 / time 0.003 / keyword[0] vllaznia / docs[0] 6767 / hits[0] 17172 /
Mema me tone të ashpra: Kush sulmon Tiranën do e pësojë keq!
  • 2019-04-02

Mema me tone të ashpra: Kush sulmon Tiranën do e pësojë keq!

Trajneri i Tiranës do të jetë në stol në sfidën e kthimit ndaj Laçit në Kupën e Shqipërisë pasi ka shlyer gjysmën e dënimit dhe pjesën tjetër klubi bardheblu e ka paguar me gjobë. Laçi-Tirana është një sfidë që rikthehet vetëm 4 ditë pas ngjarjeve të shëmtuara që ndodhën

Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën
  • 2019-04-01

Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në futbollin shqiptar. Në vendimin e publikuar pak minuta më parë, skuadra që është prekur më shumë është Tirana. Bardheblut

Hasan Lika largohet nga Vllaznia, zbuloni arsyen
  • 2019-03-19

Hasan Lika largohet nga Vllaznia, zbuloni arsyen

Hasan Lika nuk do të jetë më trajner i Vllaznisë. Tekniku, të cilit iu besua rikthimi i skuadrës në elitë, ka kërkuar ndërprerjen me bashkëpunimit, për arsye personale dhe klubi shkodran është treguar i gatshëm ti respektojë vullnetin. Kjo pasi tekniku ka në plan të udhëtojë drej

Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!
  • 2019-01-30

Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!

Komisioni i Dispilinës i mbledhur këtë të mërkurë për të shqyrtuar episodet e javës së 19-të të Kategorisë Superiore, ka marrë këto vendime, ku bie në sy tolerimi që është i bërë Kukësit për ngjarjet që ndodhën në sfidën ndaj Laçit por edhe pezullimi i presidentit të kur

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi
  • 2019-01-23

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi

Vllaznia mori një fitore inkurajuese ndaj Kamzës në Reshit Rusi në sfidën e vajtjes së fazës së 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë. Edhe pse Kamza kaloi e para në epërsi me Mehmetin, kuqeblutë e Hasan Likës arritën të përmbysnin shifrat në pjesën e dytë me golat e Markut dhe Junio

Flakadanët në derbi, ndëshkohen Partizani dhe Tirana
  • 2018-12-06

Flakadanët në derbi, ndëshkohen Partizani dhe Tirana

Një ndeshje pa tifozë për Partizanin si dhe 200 mijë lekë gjobë, ndërsa për Tiranën vetëm 100 mijë lekë gjobë. Kështu ka vendosur Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së, duke iu referuar relacioneve të zyrtarëve të takimit derbi, që u fitua nga të kuqtë me përmbysje 2-1. Sjellj

Foto Strakosha: Ju tregoj Tomin, portierin e Lacios!
  • 2018-10-01

Foto Strakosha: Ju tregoj Tomin, portierin e Lacios!

Bëmë baba të të ngjaj, thotë një shprehje e urtë popullore por ka nga ato raste kur djali bëhet edhe më i mirë se babai dhe një nga këto raste është ai i Thomas Strakoshës, për të cilin tashmë mund të thuhet pa frikë se ja ka kaluar babait të tij Foto. I ftuar në emisionin Zona