Rezultate te kerkimit per termin: +Vlor

Meta: total 1000 / total_found 40374 / time 0.018 / keyword[0] vlor / docs[0] 40374 / hits[0] 101104 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Aksidenti për vdekje i policëve, arrestohet në spital drejtuesi i mjetit

Dy persona janë arrestuar nga policia e Korçës në lidhje me aksidentin e ndodhur në aksin rrugor Korçë-Blinisht pranë fshatit Plasë. Në pranga përfunduan shtetasi me iniciale N.A, 54 vjeç dhe 22 vjeçari Neki taipi, banues në fshatin Dvoran. Arrestimi i tyre u bë pasi, dje në rrugën

No Pic available
  • 2016-10-20

Aksidenti për vdekje i policëve, arrestohen shoferët

Dy shoferët që u përfshinë në aksidentin rrugor që la pas dy viktima, efektivë policie të burgut të Drenovës, u arrestuan nga policia. Në pranga përfunduan shtetasi me iniciale N.A, 54 vjeç, banues në Pogradec, punonjës policie i burgut të Drenovës, drejtues i mjetit tip Skoda si d

No Pic available
  • 2016-10-20

Disa shtëpi dhe llogari bankare, zbardhen milionat e rektorëve

Më shumë se një banesë, makina dhe shumë llogari bankare. Rektorët e universiteteve shtetërore në Shqipëri rezultojnë të kenë jo pak pasuri. Open Data Albania ka siguruar deklarimet e pasurisë së rektorëve të rinj, si dhe ata që kanë rifituar një mandat të ri në krye të univers

Zbulohen milionat e rektorëve, nga llogaritë bankare te trojet e shtëpitë
  • 2016-10-20

Zbulohen milionat e rektorëve, nga llogaritë bankare te trojet e shtëpitë

Zbardhet pasuria e rektorëve të universiteteve shtetërore në Shqipëri. Open Data Albania ka siguruar deklarimet e pasurisë së rektorëve të rinj, si dhe ata që kanë rifituar një mandat të ri në krye të universiteteve shtetërore në Tiranë, Shkodër, Gjirokastër, Korçë Shkodër

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit
  • 2016-10-20

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë me

No Pic available
  • 2016-10-20

Torturuan dhe vranë kamarierin, burg për jetë dy pronarëve të lokalit

Gjykata e Shkallës së Parë të Vlorës dënoi sot me burgim të përjetshëm dy pronarët e një lokali në Dhërmi, të cilët u shpallën fajtorë për vrasjen dhe torturimin e kamarierit Denis Vyshka, ngjarje kjo e ndodhur në gusht të vitit 2014. Gjykata dëbnoi me burgim të përjetshëm Al

No Pic available
  • 2016-10-19

Adoleshentët nga Librazhdi vjedhin farmacinë në Vlorë

Dy adoleshentë u arrestua nga policia e Vlorës për shkak se kanë vjedhur xhiron një ditore të një farmacie në lagjen Pavarësia. Sipas policisë lokale, 17 vjeçari me iniciale E.Gj, dhe 16-vjeçari me iniciale B.B, të dy banues në Librazhd, kanë arritur të marrin një shumë prej 80 000