Rezultate te kerkimit per termin: +Vlorn

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] vlorn / docs[0] 27 / hits[0] 37 /
Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

No Pic available
  • 2013-07-15

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Shkruar nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit Enver Hoxha,

No Pic available
  • 2010-09-02

Bregdeti i Durrësit, turizëm me mjete ujore

Agjencitë turistike: Janë me mijëra turistët që pushojnë në Durrës, të cilët kanë dëshirë që të vizitojnë me anije turistike bregdetin e vendit tonë nëpërmjet udhëtimeve dy apo treditore Bregdeti i Durrsit, dhe jo vetm ai, s shpejti do t jet i disponueshm pr lidh

No Pic available
  • 2010-08-31

Himni i flamurit

Nj dokumentar pr 100-vjetorin e pavarsis Projekti i nj dokumentari mbi himnin e flamurit, vetm n mbledhjen e fundit t bordit t Qendrs Kombtare Kinematografike ka mundur t marr miratimin. Ndonse gjithka sht ende n letr, regjisori Petrit Ruka tregon paraprakisht se do t jet nj dokumentar artistik. Ndr

No Pic available
  • 2010-08-27

Monodrama, tri ditë në Vlorë

Festivali Prgjat tri netve n qytetin e Vlors do t zhvillohet Festivali Mbarkombtar i Monodrams. N nj konferenc pr shtyp dhn n teatrin “Petro Marko”, aktori Ilirian Ali, q do t prfaqsoj edhe Vlorn n kt aktivitet bri me dije se zhvillimi i tij bhet fal mbshtetjes financiare t bashkis Vlor

No Pic available
  • 2010-08-19

Fshati 6 muaj pa ujë, banorët bllokojnë rrugën

Protestat do t vazhdojn do dit deri n furnizim me uj t pijshm Pr m shum se nj or aksi rrugor q lidh Vlorn me fshatrat e lumit t Vlors u bllokua nga banort e fshatit Babic, t cilt n munges t ujit t pijshm, jan detyruar dje q t bllokojn kt aks rrugor. Rreth 250 banor t fshatit Babic me bidon n duar ka

No Pic available
  • 2010-08-17

Marku: Ndryshime në qeverisje para zgjedhjeve lokale në 2011-n

Qndrimi Deputeti i PD-s: Duhet nj analiz e thell nga mazhoranca Nj nga deputett m t rndsishm t mazhorancs ka krkuar ndryshime n politikn dhe strukturn e partis kryesore n pushtet. Bhet fjal pr parlamentarin Mark Marku, publicist i njohur, i cili n nj qndrim publik kat ditur dje se nuk ka ndodhur as