Rezultate te kerkimit per termin: +Vlors

Meta: total 218 / total_found 218 / time 0.000 / keyword[0] vlors / docs[0] 218 / hits[0] 429 /
Koço Kokëdhima: Kam staturën e një politikani europian, por jam i parakohshëm për Shqipërinë
  • 2016-12-07

Koço Kokëdhima: Kam staturën e një politikani europian, por jam i parakohshëm për Shqipërinë

Koço Kokëdhima u premtoinbanorëve të Vlorës, se sapo t rikthehet n parlament, do ti kushtohet me vendosmri çështjes së shpronëzimeve. Gjat ktyre tre vjetve si deputet, kam luftuar shum t prfaqsoj e ndihmoj familjet q shpronsohen nga titujt e pronsis n troje, toka bujqsore apo ndrtesa, o

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

No Pic available
  • 2016-05-23

FOTOT/ Në nisje të sezonit turistik në Vlorë, IKMT do të shembë 180 ndërtesa

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vendosur të shembë 180 ndërtesa në Vlorë, në kuadër të rikonstruksionit të rrugës Transballkanike. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në kuadr t projektit Rikonstruksioni i rrugs Transballkanike Vlor, Faza II vazhdon o

Shkrumbohet nga flakt nj automjet, nisin hetimet
  • 2014-03-30

Shkrumbohet nga flakt nj automjet, nisin hetimet

Nj automjet u shkrumbua nga flakt n rrethana ende t panjohura n qytetin e Vlors. Ngjarja ka ndodhur n afrsi t zons Omonia, ku automjeti tip fuoristradë me targa AA 382 IU u shkrumbua nga zjarri. Polici ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit, ku do të jetë ekspertiza ajo që do

No Pic available
  • 2013-07-15

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Shkruar nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit Enver Hoxha,

Prend Doçi-Abati i Mirditës
  • 2013-07-12

Prend Doçi-Abati i Mirditës

nj nga burrat m t par t kombit ton At Gjergj Fishta Vijon nga numri i kaluar Nga Albana Lifschin Melyshi Me pushk e me pen Ata q e kan njohur abat Doçin, kan prcjell n breza portretin e njeriut t mbyllur, t paepur dhe njkohsisht shum inteligjent dhe largpams. At Prend Doçi kishte luftuar me arm n

Idrizi: 5 mandate në zgjedhjet e 2013-ës, koalicion për çështjen çame
  • 2012-10-27

Idrizi: 5 mandate në zgjedhjet e 2013-ës, koalicion për çështjen çame

Tiranë- Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, në një intervistë për Vizion Plus mbrëmjen e djeshme, ka deklaruar se nuk përjashton asnjë forcë politike nag aleancat në zgjedhjet parlamentare te vitit të ardhshëm. Por kjo do të ndoshë theksoi ai vetëm në