Rezultate te kerkimit per termin: +Vlors

Total: 210
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

Nj rrug e Vlors mori emrin

Si rrall ndonjher , n rrugicn e shkputur t lagjes "Muradie" q zyrtarisht merr emrin "Rruga e Hebrenjve " Dr. Ana Kohen i ka mbledhur t gjith. Demokrat dhe socialist, pushtetar lokal dhe qndror, miq , t afrm, qytetar t thjesht vlonjat , intelektual dhe shok shkolle. Ndodhen t gjith rreth saj, pr t g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Hekurudha, Vlorës i rikthehet treni

Pas 6 muajsh ndrprerje, n qytetin e Vlors ka mbrritur treni. Tashm t gjith qytetart dhe turistt t cilt do t vizitojn plazhet e Jugut, mund t zgjedhin transportin hekurudhor. Ka qen krkesa e Drejtoris s Stacionit Hekurudhor t qytetit t Vlors q ka krkuar rivnien n pun t linjs hekur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Fluks daljesh në port, kaos në trafik

Vlor Fundjava pritet t shtoj lvizjet Nis fluksi i kthimit t emigrantve drejt vendeve ku jetojn dhe punojn. Dita e premte ka shnuar dhe fluksin e par n dalje nga Porti i Vlors pr kt fund vere. Nj karvan i gjat automjetesh u krijua q prej orve t para t mngjesit solli vshtirsi n qarkullimin rrugor. Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Vlor: Policia ndalon dy t dnuar pr kultivim t narkotikeve

Policia e Vlors ndaloi mbrmjen e kaluar dy persona, t cilt ishin dnuar n munges me akuzn e kultivimit t bimve narkotike. Burime zyrtare t policis lokale bwnw tw ditur se N.G, 50 vje dhe Sh.Sh, 44 vje, u ndaluan n banesat e tyre n fshatin Gjorm, rreth 35 km larg qytetit t Vlors. T njjtat bur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Studentët e Vlorës: Kërkojmë gjykim të paanshëm

Deklarat para Prokuroris s Rrethit Nj prfaqsi e studentve t Universitetit t Vlors kan dal dje para prokuroris me nj deklarat pr mediat ku, sipas tyre burgosja e tet t rinjve sht vetm shtje politike. Eneid Amzai ka lexuar para mediave nj komunikat pr shtyp ku ndr t tjera thuhet se: Jemi ktu para Pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Berisha në Vlorë: Rritja ekonomike, prej taksave të ulëta

Nga Llogoraja Berisha premton mbështetje për biznesin Shqipria e taksave t ulta kaq ekonomia t ket rritjen m t madhe ekonomike. Me kt argument Kryeministri Sali Berisha takoi biznesmen t Vlors, me t cilt bisedoi pr ecurin ekonomike t vendit dhe pr krijimin e nj klime t favorshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.467Z

Vlorë, sekuestrohet 1 ton hashash

Mbi 1 ton hashash sht kapur nga forcat e drejtoris s policis s Vlors n zonn e quajtur “Bregu i kasolles”, n bregdetin e Sarands. Nj automjet furgon me targa t Vlors sht gjetur i braktisur, ndrsa tre persona dyshohen se jan prfshir n kt trafik. Bhet fjal pr nj person nga Vlora,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama