Rezultate te kerkimit per termin: +Vlores

Total: 6532
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.214Z

Tafaj, kunder senatit te Vlores

Universiteti i Vlores do te duhet te regjistroje sot te gjithe studentet fitues sipas listes se rezultateve derguar nga APRIAL. Nderkohe qe nuk do te merret parasysh vendimi i senatit te Vlores, per lenien pa te drejte studimi per ata qe kane fituar, por mesataren e kane 6 pike e poshte.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.548Z

Projekti i landfillit te Vlores

brbrQyteti i Vlores do te kete me ne fund landfillin e tij Kryetari i bashkise Dritan Leli prezantoi kete te shtune projektin per zgjidhjen e problemit te plehrave Ai tha se ky eshte nje hap i rendesishem drejt nje qyteti te paster Nga vendgrumbullimi dhe djegia e plehrave kryebashkuaku i Vlores be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.930Z

Thaci, "Qytetar Nderi" i Vlores

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, u shpall "Qytetar Nderi" i Vlores, nga Keshilli Bashkiak i ketij qyteti. Titulli i propozuar nga bashkia e Vlores pak kohe me pare, u miratua dje unanimisht nga te gjithe anetaret e Keshillit Bashkiak. Kryebashkiaku i Vlores, Shpetim Gjika, tha se "ky titull esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.499Z

Ndotet nga nafta gjiri i Vlores

Nje sasi e madhe nafte ka ndotur gjithe gjirin e Vlores dhe me shume ne afersi te portit detar. Sipas punonjesve te portit, kjo sasi nafte qe ka pushtuar bregdetin e Vlores ka ardhur nga zona e Karabrunit ku nje anije po kryente punimet per riparimin e saj. Era e forte dhe deti i trazuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.506Z

Furtuna bllokon Portin e Vlores

Moti Prej tri ditesh qyteti i Vlores eshte perfshire nga nje ere e fuqishme e shoqeruar me reshje shiu. Dje stuhia eshte shkak per pezullimin e punes ne Portin e Vlores. Anijet e peshkimit nuk jane lejuar te dalin ne det te hapur ndersa tragetet e linjes Vlore-Brindisi kane dal ne rade nga frika e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.426Z

Bllokohet lundrimi ne Portin e Vlores

brbrPrej disa ditesh situata ne portin e Vlores eshte e perkeqesuar Duke mos mjaftuar vetem problemet me dy tragetet konkurrente Red Star dhe Horizon per shkak te orarit te vendosur nga vete porti i Vlores kete te merkure  udhetimi nga Vlora drejt Brindisit eshte paralizuar  Per shkak te ngjar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.400Z

Plehrat e Vlores digjen

Vendgrumbullimi i mbeturinave te qytetit te Vlores eshte kthyer ne piken me ndotese te ajrit ne gjithe zonen. Kjo zone ndodhet pak minuta larg Vlores dhe cdo dite sasi te medha mbeturinash urbane perfshihen ne flake. Vlora nuk ka nje pike te depozitimit, ndarjes dhe riciklimit te mbeturin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama