Rezultate te kerkimit per termin: +Vogl

Meta: total 1000 / total_found 1514 / time 0.000 / keyword[0] vogl / docs[0] 1514 / hits[0] 1826 /
No Pic available
  • 2017-06-13

Nga Armir Shkurti/ Partia 56 fituese e zgjedhjeve në Shqipëri!

Nga Armir Shkurti/ 56   a është përqindja e shqiptarëve që duan tia mbathin nga ky vend. Kjo sipas sondazhit të institutit me famë botërore Gallup. Ky institut ka pyetur shqiptarët nëse duam të ikim nga Shqipëria dhe gati 6 në 10 vetë janë përgjigjur po! Dua të iki!. Kam përshtypj

No Pic available
  • 2017-06-01

GRUAJA, VIKTIMË E LUFTËS NË KOSOVË

Nga Kosovare KRASNIQI   (Shefkije Islamaj Mos më thuaj se më ke parë ëndërr) Në letërsinë shqipe, si në poezi ashtu edhe në gjinitë e tjera letrare, jo rrallë, gruaja është personazhi që zë vendin kryesor. Në të shumtën e rasteve në letërsinë tonë, ajo është personazh i vik

Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

Senatorët e PD-së kundër Bashës: Ndal bojkotit, duhet të hyjmë në zgjedhje
  • 2017-05-02

Senatorët e PD-së kundër Bashës: Ndal bojkotit, duhet të hyjmë në zgjedhje

Në kulmin e situatës së vështirë politike që po kalon vendi, me bojkotin prej më shumë se dy muajsh të opozitës dhe paralajmërim për protesta paqësore, duke nisur që nga Kavaja, senatorët e Partisë Demokratike kanë dalë kundër vendimit për bojkotin e zgjedhjeve. E para ka qenë

Senatorët e PD-së kundër Bashës: Ndal bojkotit, të hyjmë në zgjedhje
  • 2017-05-02

Senatorët e PD-së kundër Bashës: Ndal bojkotit, të hyjmë në zgjedhje

Në kulmin e situatës së vështirë politike që po kalon vendi, me bojkotin prej më shumë se dy muajsh të opozitës dhe paralajmërim për protesta paqësore, duke nisur që nga Kavaja, senatorët e Partisë Demokratike kanë dalë kundër vendimit për bojkotin e zgjedhjeve. E para ka qenë

No Pic available
  • 2017-05-01

Bregu kundër Bashës: Nuk pyeti grupin për bojkotin e zgjedhjeve

Majlinda Bregu nuk mund të heshtë më. Përmes një postimi në Facebook deputetja demokrate del hapur kundër nismave të kryetarit të Partisë demokratike Lulzim Basha. Bregu thekson se vendimi për të mos marrë pjesë në zgjedhje është bërë pa debat real. Edhe vendimi për ta refuzuar p

No Pic available
  • 2017-03-28

Urimi i Emina Cunmulajt për vogëlushen e saj

Vogëlushja e modeles së njohur shqiptare feston sot më 28 mars 1 vjetorin e lindjes. Në rrjetin social Instagram modelja Emina Cunmulaj, e cila prej vitesh jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka postuar një foto ku shihet ajo së bashku me bashkëshortin dhe vogëlushen Ella Faria. Ja