Rezultate te kerkimit per termin: +Vogali

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] vogali / docs[0] 2 / hits[0] 2 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

URIMET  SHPIRTI FISNIK I KOMBIT
  • 2014-04-01

URIMET SHPIRTI FISNIK I KOMBIT

Nga Pëllumb Gorica (Ruajtja e traditës së urimeve është shprehje e qytetarisë së kombit tonë) Urimet, si elemente të bukura të filozofisë së vlerave njerëzore dhe gurra të mençurisë së popullit tonë në shekuj, janë shpirti fisnik i tij. Janë krijime të tilla që i përmbahen rr