Rezultate te kerkimit per termin: +Vojushi

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] vojushi / docs[0] 6 / hits[0] 11 /
No Pic available
  • 2011-03-19

Bekim Fehmiu, zbulohen fotot e rralla të vizitës në Shkodër

SHKRUAN: Besi Bekteshi 19-03-2011 10:37Bekim Fehmiu ose më qartë aktori i madh i “Odisesë” në rolin e Uliksit në krah të Irene Papas, njohur nga shqiptarët më vonë si një hero kinematografie, ka vizituar Shqipërinë në vitin 1972. Ishte akoma një kohë “liberalizmi” dhe akoma

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve
  • 2009-04-14

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve

JORGIS MEMO (Panorma Sport)- Rikthehen grushtet në kampionatin e të rinjve. Këtë herë viktimë, as më pak e as më shumë, është gjyqtari Mentor Sopjani, i cili bëhet përsëri protagonist. Pas dhunës barbare në Pukë, dje Sopjani është goditur në ndeshjen Apolonia-Partizani, e vlefshm

 Demaj shenon, por Partizani barazon me DinamonPartizani bën hap fals në derbi, kreu i vështirë. Besa vazhdon surprizat, këtë herë mund Vllazninë
  • 2009-03-26

 Demaj shenon, por Partizani barazon me DinamonPartizani bën hap fals në derbi, kreu i vështirë. Besa vazhdon surprizat, këtë herë mund Vllazninë

Pergatiti: Jorgis Memo (Panorama Sport) - Derbi Dinamo-Partizani ka dhuruar emocione nga fillimi i lojës e deri në fund. Të kuqtë kishin ardhur në fushën e kompleksit “Dinamo”, me mendimin për të fituar. Deri një minutë para kohës së rregullt ia kanë arritur qëllimit, por vetëm ka

 Shkumbini e bën kuiz kampionatinPartizani ndalet në Peqin, Besa tani më prane kreut. Përsëri nuk luhet në Vlorë. Arsyeja mbetet enigmë
  • 2009-03-11

 Shkumbini e bën kuiz kampionatinPartizani ndalet në Peqin, Besa tani më prane kreut. Përsëri nuk luhet në Vlorë. Arsyeja mbetet enigmë

Ekipi i të rinjve peqinas ka fituar me rezultatin minimal 1-0 duke thyer tiranasit e skuadrës së Partizanit.Takimi ka nisur i shpejtë nga të dyja skuadrat dhe vëndasit tregohen të rrezikshëm përpara portës së kuqe.Në minutën e 31 një pasiguri e portierit mik Cullhaj do të shfrytëzohe

No Pic available
  • 2008-05-13

Kur e keqja të troket

Kujtim DASHI 1 Urgjenca e kryeqytetit, mbi tarracën e së cilës hijëzonin katër-pesë fiq të egër shtatshkurtër si shkurre, prej kohësh ishte bërë vetë për urgjencë: ajo dukej si një pacient tek i cili mjekët kanë bjerrë çdo shpresë shpëtimi dhe presin t'i vijnë të afërmit

No Pic available
  • 2008-03-01

Ftohen gjakrat, drejt paqes MTKRS-FSHF

Presidenti Duka: “Ministri Pango ka firmosur statutin, perspektiva pozitive”. Afati i vendosur nga FIFA dhe UEFA për zgjidhjen e konfliktit është 14 shkurti Dash Frashëri Afati i ri i vendosur nga FIFA dhe UEFA (14 mars 2008) ndaj qeverisë dhe Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë d