Rezultate te kerkimit per termin: +Vokshi

Total: 3114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.155Z

Albana Vokshi Gjyshja ime Bije Vokshi

Ne 23 nentor 1941 ne shtepine e Bijes u themelua Rinia Komuniste e Shqiperise. Strehonte dhe mbante ne shtepi Enver Hoxhen Albana Vokshi nuk e ka fshehur asnjehere origjinen e saj nga Kosova dhe si pinjolle te nje familjeje te shquar ne historine e Kosoves dhe te Shqiperise. Ne nje rrefim per r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.729Z

Bije Vokshi

Shprehjet e renda si 145kafshe146 apo 145ju s146dini gje146 drejtuar policit kufitar te Kosoves e cuan Albana Vokshin deputete e Parlamentit te Shqiperise para gjykates. Per fyerje dhe moszbatim te urdhrit te personit zyrtar ajo eshte denuar nga drejtesia me 250 euro. Islam Lauka Ambasador i Shqiper

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.791Z

Bie bllofi Vokshi

Prokuroria e Tiranes i jep fund bllofit te deputetes demokrate Albana Vokshi, me akuzat publike ndaj Edi Rames për përfitim te 20 përqindëshit ne çdo leje ndërtimi. Ne një konference për shtyp zëdhënësi i prokurorisë se përgjithshme Plator Nesturi ka publikuar përfundimin e hetimit di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.401Z

PS: Vokshi t dorzoj imunitetin

Deputetja dhe ish-këshilltarja e kryeministrit, Albana Vokshi është shënjestruar sërish nga selia rozë, këtë herë përmes nënkryetares së grupit parlamentar Vasilika Hysi, e cila ka vijuar akuzat për korrupsion, fshehje të ardhurash dhe konflikt interesi. Sipas zonjës Hysi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.609Z

PS: Vokshi, pronare nafte

Socialistet kanë vijuar akuzat ndaj ish-këshilltares ekonomike të kryeministrit Berisha dhe aktualisht deputetes së Partisë Demokratike Albana Vokshi, e cila sipas tyre ka përfituar në mënyrë të paligjshme favore për kompanitë e bashkëshortit të saj. “Bashkëshorti i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.575Z

Albana Vokshi serish ne prokurori

Albana Vokshi thirret per here te dyte ne prokurori plot kater muaj pasi personi me te cilin ajo bashkejeton Arjan Tartari deshmoi ne prokurorine e Tiranes per dosjen Tirana Rroks. Albana Vokshi ka folur perpara prokuroreve te ceshtjes per plot dy ore nderkohe qe burimet zyrtare dhe jozy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Hysi: Vokshi të dorëzojë imunitetin

Partia Socialiste ka reaguar sot pas deklaratave të deputetes së PD-së Albana Vokshi e cila e akuzonte këtë të fundit se shpif dhe trillon në lidhje me pasurinë e saj. Në një konferencë për shtyp deputetja e PS-së Vasilika Hysi theksoi se deputetja Vokshi duhet të dorëzojë imunitetin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama