Rezultate te kerkimit per termin: +Volers

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.664Z

Tetovë, Volers takim me Ahmetin

Ambasadori amerikan në Maqedoni, Pol Volers do të takohet me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti në selinë e kësaj partie në Tetovë. Nga BDI theksojnë se takimi është pjesë e agjendës së kryetarit me diplomatët, ku me theks të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.965Z

Volers: Akoma s`jemi njohur me dëshmitë

Ambasadori amerikan në Shkup Pol Volers tha sot se pret që të shohin gjykimin dhe dëshmitë dhe se sipas tij, do të ndiqet nga afër ky proces gjyqësor. Ai deklaroi se ambasada akoma nuk është e njohur me dëshmitë kundër personave të akuzuar për vrasjen e pesëfishtë në Smilkovc të S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.933Z

Volers zyrtarisht ambasador i SHBA-ve ne Maqedoni

Pol Volers Shkup 3 gusht 2011 NOA- Diplomati amerikan Pol Volers zyrtarisht eshte shpallur ambasador i SHBA-ve ne Maqedoni pasi mori besimin e Senatit Amerikan. Nominimi i tij u miratua ne seancen plenare te Senatit dhe se me kete ai fillon zyrtarisht detyren e kryediplomatit amerikan ne Shkup. Vol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.940Z

Pol Volers, ambasador i SHBA-së në Shkup

Nga Express më 04 gusht 2011 në ora 12:30 Diplomati amerikan, Pol Volers, zyrtarisht është shpallur ambasador i SHBA-së në Maqedoni, pasi që mori besimin e Senatit amerikan. Nominimi i tij u miratua në seancën plenare të Senatit dhe me këtë ai fillon zyrtarisht detyrën e krye-diploma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.932Z

Maqedoni, Volers zyrtarizohet ambasador i SHBA-ve

Diplomati amerikan Pol Volers zyrtarisht është shpallur ambasador i SHBA-ve në Maqedoni, pasi mori besimin e Senatit Amerikan. Nominimi i tij u miratua në seancën plenare të Senatit dhe se me këtë ai fillon zyrtarisht detyrën e kryediplomatit amerikan n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.620Z

Progres-raporti, Ahmeti takime me Volers dhe Orav

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot ka zhvilluar takime të rëndësishme me ambasadorin amerikan në Shkup, Pol Volers, ndërsa paradite takoi edhe ambasadorin e BE-së, Aivo Orav, nga i cili pranoi raportin e progresit të KE-së. Ahmeti dhe Volers kanë pasur një drekë pune, ndërsa përmes një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.593Z

Shkup,Volers: Të zgjidhet sa më shpejt çështja e emrit

Ambasadori amerikan në Shkup, Pol Volers përsëriti sot qëndrimin se sa më shpejt të zgjidhet kontesti i emrit, aq më shpejt Maqedonia do të bëhet anëtare e barabartë e NATO. Ai këto komente i bëri me rastin e fillimit të një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama