Rezultate te kerkimit per termin: +Volfart

Total: 357
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.241Z

AMBASADORI VOLFART MBRON AUTOKRATIZMIN

Andrea StefaniANDREA STEFANI Eugen Volfart, ambasadori i OSBE-së në Tiranë, është shfaqur përsëri ekraneve për të bërë përsëri një deklaratë amorfe dhe përsëri në favor të Berishës dhe qeverisë së tij. KQZ-ja mund të funksionojë edhe vetëm me 4 anëtarë – ka dhënë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.363Z

Volfart kundër numërimit elektronik

Ambasadori i OSBE-se, Eugen Vollfart Eugen Volfart, kreu i prezencës së OSBE-së në Shqipërisë deklaron se numërimi elektronik i votave për zgjedhjet e vitit 2013 nuk mund të realizohet për shkak të efektit kohë. Për shmangien e një dështimi, Volfart kërkon që numërimi të bëhet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.148Z

Reforma zgjedhore, takim Haxhinasto-Volfart

TIRANE- Reformat integruese e ne menyre te vecante mbyllja ne kohe e reformes zgjedhore kane qene ne qender ta takimit te sotem mes zv.Kryeministrit dhe Ministrit te Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto me kreun e Pranisë së OSBE në Shqipëri, Ambasadorin Eugen Volfart. “Në veçanti ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.695Z

Topi-Volfart: Vijim i dialogut, realizim reformash

TIRANE- Vijimi i dialogut konstruktiv dhe realizimi në kohë i reformave të kërkuara nga një vend që synon integrimin në BE kanë qenë në qendër të takimit të sotëm mes Presidentit Bamir Topi me Kreun e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Ambasadorin Eugen Volfart. Topi theksoi në kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.246Z

Ambasadori Volfart mbron autokratizmin

Andrea Stefani - Eugen Volfart, ambasadori i OSBE-së në Tiranë, është shfaqur përsëri ekraneve për të bërë përsëri një deklaratë amorfe dhe përsëri në favor të Berishës dhe qeverisë së t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.455Z

Volfart Gati te japim ekspertizen per zgjedhjet lokale

Mesazhi Kreu i Prezences se OSBE-se takon Topin Mbeshtesim rolin e Presidentit Kreu i ri i Prezences se OSBE-se ne Tirane Eugen Volfart menjehere sapo ka marre misionin e tij ne Shqiperi kerkoi nga institucionet shqiptare te fillojne ne menyre urgjente pergatitjet administrative per zgjedhjet vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.077Z

Volfart: Të zhbllokohen dekretet e presidentit

Eugen Volfart Kreu i prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Eugen Volfart, i ka bërë thirrje maxhorancës qeverisëse që të zhbllokojë dekretet e presidentit sa i takon emërimeve në Gjykatë Kushtetuese dhe atë të Lartë. Komenti i ambasadori është bërë gjatë vizitës në qytetin e Vlo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama