Rezultate te kerkimit per termin: +Vor

Meta: total 1000 / total_found 3176 / time 0.001 / keyword[0] vor / docs[0] 3176 / hits[0] 5568 /
A do ti marrë 18 mandate Rama në Tiranë?  Kamza mbetet blu
  • 2017-06-26

A do ti marrë 18 mandate Rama në Tiranë? Kamza mbetet blu

Në qarkun e Tiranës janë numëruar pak më shumë se gjysma e kutive të votimit. Deri në orën 17: 25 janë numërur 629 QV kundrejt 1 198 që janë gjithsej. Po a do të marrë 18 mandate Rama në Tiranë? Nga rezultatet paraprake rezulton se PS deri tani ka 17 mandate, 12 mandate PD, 4 LSI dh

No Pic available
  • 2017-06-25

Tensione politike në Vorë, një person përplas me makinë një tjetër

Një incident i rëndë është regjistruar në Vorë, ku një shtetas ka përplasur me automjet një tjetër person për arsye politike. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:20 në fshatin Ahmetaq, ku shtetasi me iniciale B. F ka përplasur me automjet shtetasin Sh. K, i cili ndodhet në S.Q.U. jasht

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar
  • 2017-06-25

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar

Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milionë e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi.  Në këto zgjedhje marrin pjesë

Votimi shtyhet deri në orën 20:00, pjesëmarrja e ulët
  • 2017-06-25

Votimi shtyhet deri në orën 20:00, pjesëmarrja e ulët

Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milionë e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi.  Në këto zgjedhje marrin pjesë

No Pic available
  • 2017-06-25

Incidentet e shënuara gjatë procesit të votimit

Procesi i votimit gjatë ditës së sotme është karakterizuar nga disa incidente në qytete të ndryshme të vendit. Në fshatin Ahmetaq, Vorë Behar Fjora ka përplasur me makinë Sherif Kajmakun pas një konflikti për motive politike mes tyre. I lënduari është dërguar menjëherë në spital

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe

Sherri për motive politike, përplaset qëllimisht me makinë militanti
  • 2017-06-25

Sherri për motive politike, përplaset qëllimisht me makinë militanti

Një incident është verifikuar mes vëzhguesve në Vorë, në qendrën e votimit në fshatin Ahmetaq. Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta, por në zonë kanë mbërritur forca të shumta policore. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar që shtetasi B. F., ka përplasur me automjet shtetasin