Rezultate te kerkimit per termin: +Voskopoja

Meta: total 243 / total_found 243 / time 0.000 / keyword[0] voskopoja / docs[0] 243 / hits[0] 391 /
No Pic available
  • 2019-02-08

Margariti nga Voskopoja: Trashëgimia jo vetëm histori, por edhe zhvillim

“Të krijojmë një model zhvillimi që ti rezistojë kohës”- u shpreh Ministrja e Kulturës Elva Margariti nga Voskopoja në dëgjesën e parë publike me banorë, pronarë bujtinash dhe operatorë turistikë. Ministrja e Kulturës theksoi se qeveria përmes programit 100+ fshatra ka

Dëbora në Korçë, një ortek bllokon aksin rrugor Boboshticë-Dardhë
  • 2018-11-19

Dëbora në Korçë, një ortek bllokon aksin rrugor Boboshticë-Dardhë

Foto ilustruese Prej 48 orësh reshjet e borës janë prezentë në rajonin e Korçës, aty ku fshatra turistikë si Dardha dhe Voskopoja janë zbardhur plotësisht, ndërsa flokët e parë kanë rënë pasditen e djeshme edhe në qytet. Reshjet e borës kanë krijuar edhe problematika në këtë qa

Erdhi dimri! Korça dhe Elbasani zbardhen nga bora, probleme në fshatra (Foto)
  • 2018-11-18

Erdhi dimri! Korça dhe Elbasani zbardhen nga bora, probleme në fshatra (Foto)

Temperaturat verore me të cilat thuajse u mbyll dhe vjeshta morën fund dhe dimri ka përqafuar këtë fundjavë Shqipërinë, teksa rryma të ftohta ajrore kanë bërë që nga sirtarët të dalin xhupat dhe ombrellat. Sipas Meteoalb dimri i vërtetë është këtu dhe i ftohti që erdhi papritur

Rama uron fundjavë të qetë me pamje nga trashëgimia kulturore në Voskopojë (Video)
  • 2018-06-30

Rama uron fundjavë të qetë me pamje nga trashëgimia kulturore në Voskopojë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar një fundjavë të qetë me pamje nga Voskopoja. Rama ka publikuar një video në Facebook, ku tregon pamje të trashëgimisë kulturore. Mirëmëngjesi dhe me këto pamje nga kantieret e rilindjes së vlerave të trashëgimisë sonë kulturore në Voskopojën e buku

Agroturizmi, Rama fton emigrantët: Investoni në shtëpinë e prindërve
  • 2018-06-30

Agroturizmi, Rama fton emigrantët: Investoni në shtëpinë e prindërve

Kryeministri Edi Rama u drejtoi një thirrje emigrantëve, që të ardhurat e 20 viteve punë ti investojnë në shtëpitë e prindërve apo gjyshërve të tyre, në kuadër të projektit 100 Fshatrat që përfshin Rilindja Rurale. Është e padiskutueshme që këto investime do të mund të kthejn

Shpërthen Nishani: Bandë nuk ka vetëm në Elbasan, tani nuk ka më kthim pas
  • 2017-10-08

Shpërthen Nishani: Bandë nuk ka vetëm në Elbasan, tani nuk ka më kthim pas

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas përplasjes së policisë në Elbasan nga audi i blinduar. Nishani në një postim në rrjetin social facebook shkruan se krimi në Shqipëri kanë arritur formën më të lartë të organizimit, Mafien. Duhet mundur Mafja. Beteja me të tani është bete

No Pic available
  • 2017-10-08

Beteja me Mafien nuk mund të ketë kthim pas

Sulmi agresiv i bandës së Elbasanit mbi policinë konfirmoj faktin e dhimbshëm se krimi i organizuar në Shqipëri ka arritur formën më të lartë të organizimit, Mafien. Në historinë botërore të këtij organizimi konfirmohen të njëjtat karakteristika. Pasuri miliardëshe nga trafiku i d