Rezultate te kerkimit per termin: +Voskopojes

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.105Z

Grabitet kisha 300-vjecare e Voskopojes

Korce- Kisha 300-vjecare e Shen Marise ne fshatin Voskopoje te Korces, ka rene per te pesten here pre e grabitesve, te cilet kane marre disa objekte kulti me vlera te rralla. Dy dragonj te gdhendur ne dru, si dhe nje kryq qe ndodhej mbi ikonostas, kane qene shenjestra e grabitjes per kete radhe, qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.857Z

Gjendet nje kafke njeriu ne piken turistike te Voskopojes

Eumlshte zbuluar nje kafke njeriu ne piken turistike te Voskopojes.Burime nga policia bejne te ditur se kafka eshte gjetur pasditen e sotme nen rrenojat e shkolles se vjeter te ketij fshati.Kafka e cila duket qartesisht se i perket nje njeriu eshte zbuluar nga disa punetore te cilet po germonin ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.450Z

Sezoni turistik në Voskopojë, operatorët dhe komuna: Premtojmë kushte optimale

Pushteti vendor se bashku me operatoret turistike ne fshatin e Voskopojes kane nisur marrjen e masave per te perballuar dhe menaxhuar turizmin e ketij rajoni ne kete prag sezoni turistik. Operatoret  private vetem pak koha nga çelja e sezonit, kane  shpresa per nje turizem te suksesshem, por shto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.173Z

Voskopoje, banoret te shqetesuar nga poligonet

Plot 1500 ton municione luftarake, vazhdojne te qendrojne te depozituara ne depot e armatimit ne Voskopoje. Keto depo ku jane te vendosura predha te cilat kane tejkaluar afatet kohore te depozitimit, ndodhen ne nje distance prej 1.5 kilometra nga fshati turistik. Ne kete fshat ka nje poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.401Z

Korce ekspozohen ikonat e rralla

brbrKater ikona te shekullit te 17-te priten te ekspozohen per here te pare nga Muzeu i Artit Mesjetar ne Korce dy prej te cilave i perkasin autorit te njohur Kostandin Jeramanaku Ikona te cilat i perkasin kishes se Voskopojes mbartin nje vlere te jashtezakonshme per trashegimine kulturore Drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.308Z

Kartat, incident ne zyren e aplikimit ne Voskopoje

Nje incident i rende ka ndodhur ne qendren e aplikimeve ne Komunen e Voskopojes, ku nje person eshte rrahur nga ana e policit te komunes. Ngjarja ndodhi ne momentin kur ne radhe per aplikim ka qene nje numer i madh personash per shkak te njoftimit per pranimin e aplikimeve nga disa fshat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.855Z

Komuna e Voskopojes siguron financime

Catia e kishes se Shen Marise e cila u shemb nga rreshjet pak dite me pare po restaurohet.  Komuna dhe donatoret siguruan financimet e nevojshme per te nderhyre ne objekt.  Ekipi i specialisteve te Monumenteve te Kultures po punojne per zevendesimin e trareve te kalbur dhe me pas mbulimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama