Rezultate te kerkimit per termin: +Vota

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.421Z

Prifti 15000 vota dhe Malaj 8500 vota?

Nga Eduard Zaloshnja Të ftuar në Top Story, kandidatët e pavarur Dritan Prifti dhe Arben Malaj bënë deklarata të forta në lidhje me votat që do të marrin përkatësisht në qarqet Fier dhe Vlorë 15000 njëri dhe 8500 tjetri. Madje, ata pretenduan se këto vota do të vijn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.315Z

KQZ/ Ora 18.00 Basha 94.391 vota Rama 95.347 vota

KQZ: Janë numëruar 374 kuti votimi nga 485 KQZ: Rama 95.347 vota, Basha 94.391 vota KQZ: Rama kryeson me 956 vota plus Njësia 1, KZAZ 45, Basha 9276 vota, Rama 9704 vota Njësia 2, KZAZ 46, janë numëruar 43 kuti nga 54 Njësia 2 KZAZ 46, Basha 13073, Rama 12926

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.959Z

Mbyllet numërimi/ E majta merr 991 mijë vota, PS rritet me 91 mijë vota, LSI me 105 mijë vota. PD humbet 85 mijë vota

Tani kur është mbyllur numërimi dhe është mësuar rezultati në numër deputetësh, të dhënat tregojnë se koalicioni i majtë ka marrë 991.118 vota ose 57.8 përqind. Koalicioni i djathtë ka marrë 676.433 vota ose 39.4 përqind të votave. Siç raporton Panorama, në parl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.810Z

Iniciativa Vota e bardhë: Bëj bojkot- vota shkon kot!

Nga Shenasi RamaLegjitimiteti i cdo sistemi politik qëndron para së gjithash në marrjen e mbështetjes popullore. Populli hedh votën dhe iu jep votëbesimin politikanëve që mandej qeverisin shtetin.  Nga ana e tyre, politikanët  bëjnë të pamundurën që të mbledhin sa m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.380Z

Për pesë vota

Opozita dhe disa nga partitë aleate të PD-së të cilat kanë shprehur qëndrimin e tyre pro dekreteve mund të bëjnë që shifra e votave pro dekreteve ti afrohet numrit magjik 71. Fati i dekreteve duket se varet nga deputetët në PD që njihet si mbështetësit e Topit Dekr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.917Z

Basha, 82 vota para Ramës

Lulzim Basha rrit në 82 vota avantazhin me rivalin e tij, Edi Rama, kur ka përfunduar numërimi i votave të hedhura në kutitë e gabuara në pesë njësi bashkiake, nga 11 që janë gjithsej.Në ditën e tretë të zbatimit të vendimit të Kolegjit, tetë grupet e ngritura në KQZ kanë hapur 3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.220Z

S.O.S. vota

Nga Artan Xh. Duka Me vendimin e 8 Qershorit të Kolegjit Zgjedhor, gjasat për normalitet demokratik u zbehën më shumë. Tullat kryesore të murit demokratik prona legale dhe vota e lirë, të vëna shtrëmbër sa më ska, e bëjnë ngrehinën pseudodemokratike që lartësohet me nxitim, ndërti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama