Rezultate te kerkimit per termin: +Votimet

Meta: total 1000 / total_found 4387 / time 0.002 / keyword[0] votimet / docs[0] 4387 / hits[0] 5361 /
Erdogan, hedh idenë e përsëritjes së zgjedhjeve në Stamboll
  • 2019-04-09

Erdogan, hedh idenë e përsëritjes së zgjedhjeve në Stamboll

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan po përdor gjithë peshën e tij politike në përpjekjet për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve lokale në Stamboll, sipas së cilave partia e tij AK ka humbur. Duke folur para gazetarëve të hënën para se të shkonte në Moskë, zoti Erdogan vuri në p

No Pic available
  • 2019-03-27

Paralajmërimi i May: Jap dorëheqjen nëse miratohet Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se është e gatshme të japë dorëheqje nëse plani i saj për largimin e Britanisë nga Bashkimi Europian do të miratohet në Parlamentin Europian. Neve na duhet ta miratojmë marrëveshjen dhe të përfundojmë Brexit. Unë jam e gatshme të largoh

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ
  • 2019-03-11

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për tiu dhënë mandatet e deputetëve gjashtë kandidatëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për gjashtë kandidatë të cilët kanë dalë kundër vendimit të partive për djegien dhe ref

Erdogan kërcënon votuesit: Zhbëjmë rezultatin e zgjedhjeve lokale
  • 2019-03-02

Erdogan kërcënon votuesit: Zhbëjmë rezultatin e zgjedhjeve lokale

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan po akuzohet se po sillet si diktator pas kërcënimit për të hequr kryebashkiakët pro-kurdë që zgjidhen në votimet lokale të këtij muaji. Paralajmërimi i Erdoganit vjen ndërsa partia e tij AK përballet me humbje të thella në gjithë vendin. Erdogan,

Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare për Komunën e Tuzit
  • 2019-03-01

Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare për Komunën e Tuzit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen për forcat shqiptare në Tuz të Malit të Zi që do të garojnë me kandidat të përbashkët për zgjedhjet vendore nën koalicionin Malësia na bashkon. Në takimin me përfaqësuesit e komunitetit shqiptar në Tuz, Nik Gje

Topi i Artë 2018, vota të manipuluara dhe një gazetar që nuk ekziston
  • 2018-12-08

Topi i Artë 2018, vota të manipuluara dhe një gazetar që nuk ekziston

Luka Modric fitoi Topin e Artë për vitin 2018, por siç ka ndodhur shpesh vitet e fundit, ka dyshime për sa i përket votimeve dhe ato vijnë nga Afrika. Gazetari i ishujve Comore, Abdou Boina, mësohet se nuk ekziston fare. Këtë e zbulon një fotograf, Toimimu Abodu, që kishte punuar me siti

Krerët e rinj të PD-së në Elbasan dhe Kukës (Emrat)
  • 2018-12-02

Krerët e rinj të PD-së në Elbasan dhe Kukës (Emrat)

Degët e Partisë Demokratike në Elbasan dhe Kukës i kanë tashmë kryetarët e tyre të rinj. Në Elbasan, Eugen Isai u zgjidh kryetar i ri i Partisë Demokratike me 378 vota. Përballë tij garonte Zamir Muzhaqi, i cili fitoi vetëm 80 vota. Në Kukës u rikonfirmua si kryetar Arif Rexhmati. Ai