Rezultate te kerkimit per termin: +Votimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.864Z

"Votimi elektronik shpeton zgjedhjet"

Eshte dashur vetem nje spunto nga ana e kryeministrit estonez, Andrus Aspin, i cili tha se estonezet kane votuar ne zgjedhjet vendore permes internetit dhe ishin zgjedhje te besueshme dhe te pakontestueshme dhe gatishmeria e kryeministrit Berisha per ta mbeshtetur nje variant te tille, qe te shprehe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.968Z

Mitrovice votimi nis normalisht

Nderkohe edhe ne qytetin e Mitrovices votimi ka nisur qe ne oret e para te mengjesit. Sipas raportimit te gazetarit te Alsat ne Mitrovice Jul Kasapi interesi i qytetareve per votimet e jashtezakonshme ka qene i larte pavaresisht temperaturave te uleta. Kryetarja e qendres se votimit ne Mitrov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.775Z

Lokalet 2011, Pollo: Votimi, elektronik

Votimi elektronik nuk është i pamundur të përdoret në zgjedhjet e ardhshme vendore. Sipas ministrit të Shtetit, Genc Pollo, struktura mund të realizohet pasi një hap është hedhur që në zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit 2009, ku procesi i numërimit mund të kontro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.795Z

Qendra votimi me mbi 2000 zgjedhës

06/06/2009  Prodhimi i fletës KQZ vendosi dje prodhimin e 3 145 748 copë fletë votimi nga kompania sllovene, ndërkohë që në zgjedhjet e përgjithshme të qershorit janë regjistruar të marrin pjesë 3 084 067 votues. Numri i fletëve të votimit u miratua nga Komisioni edhe pas pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.739Z

Votimi elektronik brenda 18 muajsh

TIRANE - Me kartat e reja te identitetit dhe me shtrirjen e plote te internetit ne vend shume shpejt ne Shqiperi mund te aplikohet votimi elektronik. Ekspertet e nje prej vendeve qe e kane aplikuar kete sistem prej vitesh shprehen se ne Shqiperi mund te vihen ne funksionin brenda nje viti e gjysme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.071Z

Gjirokaster mbyllet votimi pjesemarrja 58

Gazetarja Entela Bani raporton se ne rang qarku votimi u mbyll ne oren 1915 ku pati nje pjesemarrje 52. Ne rrethin Gjirokaster pjesemarrja ishte 58 52 ishte ne Tepelene dhe 50 ne Permet. Ne KZAZ mberriten kutite e para nga Lunxheria Odrie Qender Libohove Antigone dhe nje pjese e bashkise Gjirokaste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.446Z

Votimi elektronik, flasin ekspertët

Votimi elektronik është i mundshëm por nuk mjafton. Procesit zgjedhor i mungon konsensusi i palëve. Kështu shprehen dy ish-krerët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume dhe çlirim Gjata ndërkohë kreu aktual i këtij institiucioni Arben Ristani sjell edhe një përvojë nga Britan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama