Rezultate te kerkimit per termin: +Vraniq

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.527Z

Arsimtari që përdori dhunën në shkollën e Vraniqit përjashtohet nga puna

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë i ka anuluar marrëdhënien e punës arsimtarit Eqrem Buzhala nga fshati Vraniq i komunës së Suharekës. Zëdhënësja e kësaj ministrie, Besa Bytyqi konfirmoi se vendimi është marrë pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.936Z

Serish veteflijim, me plumba ne Prizren

Nje tjeter vetevrasje eshte zbuluar nga policia ne Kosove. Viktima i djeshem eshte nje burre ne moshe te re, ne Vranic te Suharekes. Policia e Prizrenit, tha se "rreth ores 06:35 u informuam se ne lagjen "Llugaxhi", ne fshatin Vraniq, nje person i gjinise mashkullore, ka vrare veten". Njesite te pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.458Z

Katër të vdekur nga vezët e pashkëve në Serbi

Tre persona kanë vdekur natën ndërmjet së premtes e së shtunës, ndërsa edhe një tjetër mëngjesin e së dielës në azilin për pleq në Vraniq, afër qytetit Çaçak. Dyshohet se gjithsej janë të infektua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.542Z

Një ari tokë në Serbi kushton 7 euro, por s’ka blerës

Në shumë fshatra të Serbisë toka dhe shtëpitë e kanë arritur çmimin minimal, që po quhet edhe minimum historik. Kështu pronari Miladin Mirkoviq nga një fshat i Gornji Milanovacit ka një gjysmë viti që i ka qit në shitje 15

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.946Z

KEK-u shkyç tërë Therandën

Korporata Energjetike e Kosovës ka njoftuar se nesër, më 28 dhjetor, prej orës 12:00 deri në orën 14:00, do të ketë shkyçje totale të NS 110/35/10 kV Theranda. Shkyçja bëhet me qëllim të kyçjes në zbarrat kryesore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.164Z

Haradinaj, shpreh ngushëllime për vdekjen e Zef Lleshit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, me keqardhje të thellë mori lajmin për ndarjen nga jeta të Zef Lleshit, atdhetarit të shquar, mbështetësit të UÇK-së dhe babait të dy dëshmorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.242Z

Nesër përsëri më shumë se gjysma e Kosovës në terr

KEDS-i njofton të gjithë konsumatorët e energjisë elektrike se nesër nuk do të ketë energji elektrike në disa vende të Kosovës, transmeton Indeksonline. Sipas KEDS-it, kjo ndërprerje e energjisë elektrike do të jetë për shkak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama