Rezultate te kerkimit per termin: +Vrapi

Meta: total 1000 / total_found 1429 / time 0.000 / keyword[0] vrapi / docs[0] 1429 / hits[0] 2119 /
Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave
  • 2018-11-19

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave

Ngritja e peshave ju mbron nga ataku i papritur në zemër më shumë se vrapi apo çiklizmi. Ky është rezultati befasues që sugjeron një studim i ri mbi sëmundjet kardiovaskulare. Të dyja llojet e stërvitjes përmirësojnë masat kryesore të shëndetit kardiovaskular, por peshëngritja ësh

Alban Hoxha: Viti i duhur për titullin, e mbyll karrierën te Partizani
  • 2018-11-11

Alban Hoxha: Viti i duhur për titullin, e mbyll karrierën te Partizani

Alban Hoxha, në një komunikim me Zona Gol, e pranoi se i duhet të presë për të qenë në 100% të formës pas dëmtimit të pësuar. Gardiani i kuq beson se është viti i duhur për tu shpallur kampion, ndërsa theksoi se dëshiron të mbyll karrierën te Partizani. Mendoni se është viti d

Dy aksidente në Librazhd-Përrenjas, plagosen 4 arbitra (EMRAT)
  • 2018-10-07

Dy aksidente në Librazhd-Përrenjas, plagosen 4 arbitra (EMRAT)

E diela ka nisur me dy aksidente dhe katër persona të plagosur në Librazhd. Mësohet se në aksin Librazhd-Prrenjas, në vendin e quajtur Përrenjas Fshat, janë përplasur dy makina, njëra prej te cilave është përmbysur. Në ketë aksident kanë mbetur të plagosur katër arbitra futbolli, t

Plagosi rëndë policin, Apeli kthen në burg 37-vjeçarin
  • 2018-08-20

Plagosi rëndë policin, Apeli kthen në burg 37-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Vlorës kthen në burg 37-vjeçarin Ylli Luka, i akuzuari për plagosjen e rëndë të efektivit të policisë Kuçovë, Jonuz Vrapi. Pas rekursit të Prokurorisë së Rrethit Berat, Gjykata e Apelit Vlorë, ka ndryshuar masën e arrestit, nga detyrim paraqitje në arrest me bur

HIDHE ARMËN POSHTË!!!
  • 2018-08-14

HIDHE ARMËN POSHTË!!!

Ritvan Zykaj, pas arrestimit dhe arma e krimit e sekuestruar nga policia *Nga Anila HOXHA Por ne Kuran na thuhet se “Kush vret një njeri është sikur vret krejt njerëzimin dhe kush shpëton një njeri është sikur shpëton gjithë njerëzit “. Kemi vite që po numërojmë të vrarët

No Pic available
  • 2018-07-29

Shmang postbllokun dhe i thyen këmbët policit, pranga 37-vjeccarit

Një polic ka mbetur i plagosur në qytetin e Kuçovës, pasi u godit nga një automjet. Drejtuesi i mjetit nuk i ka ndaluar postbllokut policor dhe gjatë tentativës për tu larguar, goditi efektivin e policisë Jonuz Vrapi me automjet duke i thyer këmbët. Ngjarja u regjistrua rreth orës 21:15

Aplikimet e maturantëve, formulari A2 do të nis të plotësohet më 30 korrik
  • 2018-07-10

Aplikimet e maturantëve, formulari A2 do të nis të plotësohet më 30 korrik

Maturantët që do të studiojnë në Shqipëri duhet të aplikojnë në universitete në datat 30 korrik deri në 4 gusht. Njësoj si vjet, aplikimi do të bëhet online, me renditjen e 10 preferencave, megjithëse në këtë fazë të rëndësishme janë kriteret e pranimit, jo renditja e degëve.