Rezultate te kerkimit per termin: +Vrasja

Meta: total 1000 / total_found 16303 / time 0.007 / keyword[0] vrasja / docs[0] 16303 / hits[0] 22607 /
DOSSIER/ 14 shtatori, një grusht në turinjtë e shtetit (FOTO)
  • 2015-09-15

DOSSIER/ 14 shtatori, një grusht në turinjtë e shtetit (FOTO)

Nga Mero Baze Mëngjesin e 14 shtatorit, ndërsa po ngjitesha në shkallët e Pallatit të Kulturës, ku po niste mitingu i tij i fundit, u binda se se ai nuk mund të ikte i qetë si gjithë njerëzit e tjerë. Dukej se i kish mbledh edhe per here te fundit, i vdekur. E pashë se turma ishte e e

No Pic available
  • 2015-09-14

Një cikël poetik nga Sergej Esenin

Sergej Alexandrovich Esenin ka lindur 3 tetor 1895 në Konstantinovo (sot Esenino), në rajonin e Ryazan (Rusi); bir i vetëm i prindërve fshatarë, është eksponenti më i rëndësishëm i së ashtuquajturës shkollë e “poetëve fshatarë”. Në vargjet e tij pasqyrohet bota rurale e

INTERVISTA/ Mustafaj: Hetimet për Azemin ti nisë ish-miku i tij, Rama
  • 2015-09-14

INTERVISTA/ Mustafaj: Hetimet për Azemin ti nisë ish-miku i tij, Rama

Ish-ministri i Jashtëm dhe një nga themeluesit e Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, kërkon nga kreu i PD-së Lulzim Basha ta ndërtojë opozitarizmin e tij duke ofruar alternativë dhe propozime konkrete, dhe jo duke sulmuar qeverinë. Besnik MustafajNë një intervistë për "Panoramën", M

Mafia shqiptare “turbullon” Holandën, 160 kërkohen nga Interpoli
  • 2015-09-14

Mafia shqiptare “turbullon” Holandën, 160 kërkohen nga Interpoli

“Grupe të vogla por shumë ambicioze të krimit”. Kështu i quan gazeta holandeze “De Telegraaf” grupet kriminale të organizuara nga shqiptarët, që kanë mundur të përfitojnë para të mëdha kryesisht me trafik droge.

Posaçërisht për TemA / Ramush Haradinaj: Vdekja e vëllait tim? Le të zbardhet çdo gjë që ka ndodhur pas luftedhe një përgjigje për pasurinë e tij (VIDEO, TemA Tv)
  • 2015-09-14

Posaçërisht për TemA / Ramush Haradinaj: Vdekja e vëllait tim? Le të zbardhet çdo gjë që ka ndodhur pas luftedhe një përgjigje për pasurinë e tij (VIDEO, TemA Tv)

Nga Jonida Hitoveizi Në pjesën e dytë të intervistës së tij për TemA Tv, Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj u përgjigjet pyetjeve për Gjykatën Speciale dhe shprehet se  protestat anti-qeveritare të opozitës në vjeshtë, synojnë rrëzimin e qeverisë Mustafa. Hardinaj ka folur n

Mafia shqiptare turbullon Holandën, 160 kërkohen nga Interpoli
  • 2015-09-14

Mafia shqiptare turbullon Holandën, 160 kërkohen nga Interpoli

"Grupe të vogla por shumë ambicioze të krimit". Kështu i quan gazeta holandeze "De Telegraaf" grupet kriminale të organizuara nga shqiptarët, që kanë mundur të përfitojnë para të mëdha kryesisht me trafik droge. Gazeta shkruan gjithashtu se, shqiptarët atje janë të përfshirë në n

Kush është Nexhmi Krasniqi - “Skifteri 500”?!
  • 2015-09-14

Kush është Nexhmi Krasniqi - “Skifteri 500”?!

Nexhmi Krasniqi, komandanti i tanishëm i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, pritet të suspendohet për shkak të problemeve të mëdha që ndodhën kohët e fundit në këtë qytet me haraçin dhe vrasjet. “I