Rezultate te kerkimit per termin: +Vrasje

Meta: total 1000 / total_found 30521 / time 0.013 / keyword[0] vrasje / docs[0] 30521 / hits[0] 45451 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Nga Blendi Fevziu / Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Si mund ta quaj këtë fushatë dhe sa konsideratë mund të kem për të, pyeta veten dje në darkë, kur fushata e 25 Qershorit u mbyll. Fati e ka sjellë  të ndjek çdo fushatë zgjedhjesh kombëtare që prej 31 Marsit, 1991. Në këto 26 vjet, kjo është fushata e 11-të që përcjell si gaze

No Pic available
  • 2017-06-23

Zbulohet shkaku i zjarrit në kullën Grenfell që i mori jetën 79 personave

Zjarri në kullën Grenfell në Londër filloi nga ngrirësja e një frigoriferi dhe veshja e jashtme e ndërtesës dështoi në testet e sigurisë. Policia londineze gjithashtu shtoi se izolimi në ndërtesë ishte jo i mirë dhe për këtë arsye do të ngrihen edhe akuza për vrasje. 79 persona m

No Pic available
  • 2017-06-22

Arrestohet Ushtari, plagosi me tre plumba 38-vjeçarin

Policia e Fierit ka arrestuar autorin e plagosjes me armë zjarri të një 38-vjeçari pasditen e djeshme. Në pranga u vu shtetasi Ushtar Stani 55 vjeç banues në fshatin Ngjeqar në Roskovec. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 21.06.2017, ora 18:30 , në fshatin Ngjeqar, pas një g

Plagosi një 38-vjeçar në lokal, arrestohet Ushtari në Fier
  • 2017-06-22

Plagosi një 38-vjeçar në lokal, arrestohet Ushtari në Fier

Policia e Fierit ka vënë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të një 38-vjeçari pasditen e djeshme: bëhet fjalë për 55-vjeçarin Ushtar Stani, banues në fshatin Ngjeqar në Roskovec të Fierit. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 21.06.2017, ora 18:30 , në fshatin N

Vlorë, 40-vjeçari vritet në banesën e tij, ndalohet një prej autorëve
  • 2017-06-21

Vlorë, 40-vjeçari vritet në banesën e tij, ndalohet një prej autorëve

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sonte në qytetin e Vlorës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur te rruga e Spitalit dhe viktimë ka mbetur një 40-vjeçar, Fation Sinani, i cili është ekzekutuar në banesën e tij.   Policia ka reaguar menjëherë dhe ka arritur të ndalojë njërin prej a

No Pic available
  • 2017-06-21

Shqiptari masakron me thikë një të ri në Itali

Një i ri shqiptar është arrestuar në Itali pasi akuzohet se është autor i një vrasje. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Alba Adriatika, ku 27-vjeçari me origjinë shqiptare ka masakurar me thikë një 22-vjeçar të komunitetit rom. Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur k

Plagosi në 2008, ekstradohet nga Italia autori i krimit
  • 2017-06-21

Plagosi në 2008, ekstradohet nga Italia autori i krimit

Interpol Tirana ekstradon nga Milano, Itali drejt vendit tonë shtetasin shqiptar për veprën penale “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë” dhe Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municioneve” Një ditë më parë u krye ekstradimi i shtetasit shqiptar, M.GJ 38