Rezultate te kerkimit per termin: +Vreshtari

Meta: total 240 / total_found 240 / time 0.000 / keyword[0] vreshtari / docs[0] 240 / hits[0] 283 /
Shija e verës shqiptare
  • 2017-01-07

Shija e verës shqiptare

Falë pozicionit gjeografik, numrit të ditëve me diell, tokës pjellore dhe varieteteve autoktone, në Shqipëri ka potencial të zhvillohet një industri konkurruese në rajon dhe më gjerë. Ekspertët rekomandojnë si të rrisim emrin e mirë të verës shqiptare   Shprehja se vera, sa

Huffington Post: Gjermania dhe Shqipëria, të bashkuara nëpërmjet marrëdhënieve të ngushta miqësore
  • 2016-12-01

Huffington Post: Gjermania dhe Shqipëria, të bashkuara nëpërmjet marrëdhënieve të ngushta miqësore

Vizita e Kryeministrit Edi Rama dhe takimi i tij me kancelaren gjermane Angela Merkel, u përcoll me mjaft interes si nga mediat kombëtare ashtu edhe nga mediat ndërkombëtare. Pak më parë botuam shkrimin e publikuar nga Martin Patzelt (CDU), ish-Kryetari i Bashkisë së Frankfurtit me titul

No Pic available
  • 2016-08-23

Kukës, stuhia me breshër e shi shkakton dëme

Stuhia me reshje shiu dhe breshër 24 orët e fundit në bashkinë e Hasit ka shkaktuar dëme në dy njësi administrative, Fajza dhe Tobel. Në fshatin Tobel nga reshjet dhe bresheri janë demtuar 15 ha tokë të mbjella me fidanë,vreshtari,pemtore.Në fshatin Gjinaj janë dëmtuar çatitë e tre

No Pic available
  • 2016-07-01

Dogji 1 000 m2 vreshtari, arrestohet 53 vjeçari

Një 53 vjeçar nga Saranda është arrestuar nga policia pasi akuzohet për shkatërrim prone me zjarr. Në pranga ka përfunduar Haxhi Isufi, banues në fshatin Markat. Ai akuzohet se ka djegur një sipërfaqe prej 1 000 m2 vreshtari. “Shërbimet e Policisë Sarandë kanë bërë të mundur

Konflikt mes dy personave ne Sarande hakmarrja me vlere 10 milione leke
  • 2016-07-01

Konflikt mes dy personave ne Sarande hakmarrja me vlere 10 milione leke

Sarande 1 korrik 2016 NOAal- Nje inat i mbartur pas nje konflikti me nje bashkefshatarin e tij beri qe ti shkaterronte nje siperfaqe te madhe me vresht rrushi dhe ullinjbr br Haxhi Isufi 53 vjec banues ne fshatin Markat te Sarandes gjate se merkures dyshohet se ka djegur me zjarr nje siperfaqe tok

Telegraph: Zbuloni rivierën shqiptare
  • 2016-06-21

Telegraph: Zbuloni rivierën shqiptare

Foto të një bregdeti të mrekullueshëm mesdhetar, plazhe mahnitëse dhe limane që të lënë pa frymë, kështu nis një artikull në gazetën britanike Telegraph, i titulluar: Zbuloni rivierën shqiptare për veten tuaj! Duke sjell në vëmendje Butrintin, artikulli thekson se rrënojat romanti

PERANDORIA SHPIRTËRORE: 50 fakte që nuk i dini për Vatikanin
  • 2016-03-28

PERANDORIA SHPIRTËRORE: 50 fakte që nuk i dini për Vatikanin

Aty ku ra një perandori, u ngrit një tjetër perandori. Por nëse e para ishte perandori lufte e pushteti ushtarak, e dyta ishte një perandori shpirtërore. Cila është historia e Vatikanit, shtetit brenda shtetit, pushteti i të cilit në sferën ndërkombëtare skrahasohet aspak me masën e ti