Rezultate te kerkimit per termin: +Vreshtaria

Meta: total 47 / total_found 47 / time 0.000 / keyword[0] vreshtaria / docs[0] 47 / hits[0] 63 /
Zbardhen pasuritë/ Ja vilat dhe apartamentet e kryebashkiakëve
  • 2015-11-05

Zbardhen pasuritë/ Ja vilat dhe apartamentet e kryebashkiakëve

Zbardhen pasuritë e 19 kryebashkiakëve të zgjedhur nga votuesit në 21 qershor të këtij viti. Deklarata e pasurisë e dorëzuar në Inspektoratin e Lartë të Deklarimit, Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit tregojnë nder të tjera edhe pasuritë në vila e apartamente të tyr

No Pic available
  • 2015-10-29

Tiranë-Ndroq-Plepa, Amortizimi i rrugës pengon prodhimet në tregje

Një traditë e bukur e krijuar vitet e fundit përgjatë rrugës nacional Tiranë -Ndroq-Plepa po jep shpirt ashtu si dhe kilometrat e shkatërruar të këtij aksi të rëndësishëm kombëtar. Tezgat janë rralluar në maksimum dhe fermerët nuk kanë më arsye të ekzpozojnë prodhimet e tyre, pa

Vreshtaria, prodhim dhe cilësi më të lartë se vitet e kaluara
  • 2015-09-28

Vreshtaria, prodhim dhe cilësi më të lartë se vitet e kaluara

TIRANE, 22 Shtator /ATSH/- Prodhimi i rrushit dhe cilësia e tij, këtë vit ka qenë i jashtëzakonshëm, dhe në nivele shumë të kënaqshme, ben te ditur ministria e Bujqësisë.Mesi i muajit shtator shënon thuajse në të gjithë vendin tonë, pjekjen e frutit të rrushit, gjë e cila i hap rr

Rrush vendor me bollëk, por tregu plotësohet nga importi
  • 2015-08-12

Rrush vendor me bollëk, por tregu plotësohet nga importi

Sivjet rendimentet e rrushit pritet të jenë më të larta krahasuar me vitin e kaluar për shkak të kushteve klimatike që kanë mbretëruar në vendin tonë. Rendimentet e rrushit, sipas vreshtarëve, sillen nga 8 deri në 10 mijë kilogramë për hektar, derisa vitin e kaluar rendimentet kanë

Kosova ka strategji të vreshtarisë, por jo sa duhet as rrush e as verë
  • 2015-05-17

Kosova ka strategji të vreshtarisë, por jo sa duhet as rrush e as verë

Rritja e sipërfaqeve të vreshtave duhet marrë shumë seriozisht nga ana e institucioneve vendore, sepse është sektor me perspektivë që gjeneron të ardhura ekonomike dhe krijon hapjen e vendeve të reja të punës. Me rritjen e kapaciteteve të prodhimit dhe të kultivimit të rrushit përve

Ministria e Bujqësisë planifikon 43 milionë euro mbështetje për fermerët për vitin 2015
  • 2015-02-25

Ministria e Bujqësisë planifikon 43 milionë euro mbështetje për fermerët për vitin 2015

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, që nga sot ka hapur periudhën për aplikim për grante dhe pagesa direkte për fermerët dhe agropërpunuesit në gjithë territorin e Kosovës. Buxheti i planifikuar për të dy

Kryeministri Mustafa vizitoi Komunën e Rahovecit
  • 2015-02-02

Kryeministri Mustafa vizitoi Komunën e Rahovecit

Rahovec, 02 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Financave, Avdullah Hoti dhe ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi, ka vizituar të hënën Komunën e Rahovecit. Fillimisht, kryeministri Mustafa ka vizituar Kuvendin Komunal të Rahovecit